Молодь з Прикарпаття відвідали Латвію з офіційним візитом

PDF Друк
Середа, 15 квітня 2015, 15:52

За підтримки міського голови Віктора Анушкевичуса, з 08 по 12 квітня 2015 року представники Івано-Франківського молодіжного міськвиконкому, учасники проекту «Молодь і влада», ансамбль танцю «Дивоцвіт» на запрошення Голови Єлгавської думи Андріса Равіньша з офіційним візитом відвідали місто-побратим Єлгаву Латвійської республіки.

В рамках поїздки відбулись зустрічі з представниками місцевої влади та молодіжних організацій. Для гостей з Івано-Франківська керівництво міста підготувало насичену культурну програму та цікаве дозвілля.

Одним з поріднених міст так як зазначалось вище, побратимом Івано-Франківська є м.Єлгава знайомство з яким розпочалось із зустрічі з головою думи Андрісом Равіньшом та представниками міського уряду.

Андріс Равіньш, зазначив, що йому дуже приємно що у місто прибула делегація із Івано-Франківська, і вони готові поділитися своїм досвідом в управлінні містом із зацікавленими молодими людьми з України, очільник міста сподівається, що цей досвід буде корисним для їх майбутнього і майбутнього міста. Голова думи впевнений, що даний візит буде сприяти підвищенню відносин між Єлгавою та Івано - Франківськом. За ці роки міста стали не тільки партнерами по співпраці, але і дуже хорошими друзями.

Згідно з програмою перебування гостям з України розповіли про історію Латвійської держави, умови розвитку та функціонування країни після вступу до ЄС та головні напрямки розвитку м.Єлгави на найближчі роки.

Для стажерів проекту «Молодь і влада» це стало своєрідним продовженням стажування, адже молоді люди змогли ознайомитися з роботою та структурою органів правління міста. Основний акцент у місті зроблено на освіту. При чому, освіту як для молодих, та і для старших людей. Як наголошували неодноразово під час зустрічей латвійці, вони працюють на те, щоб після закінчення навчання, людина могла створити щось своє. Також важливо, що найголовнішим «королем» управління міста вважають мешканців, тому свою політику здійснює виключно у задоволенні інтересів єлгавчан.

Учасники поїздки змогли поспілкуватись із спеціалістом по роботі з молоддю, Єленою Грісле, побачити, як функціонує Земгальский центр підтримки громадських організацій, повчитися завзятості у керівника рок-школи, який за короткий термін перетворив свою ініціативу у хорошу справу.

Найбільше вразив «Земгальський регіональний центр розвитку компетенцій, - каже голова Молодіжного міськвиконкому Ірина Рабарська, - це унікальна установа, де дорослі люди можуть реалізувати себе та вдосконалити свої здібності, навчитися чомусь новому. Тут є мовні клуби, водійські курси, бібліотека, комп’ютерні класи та багато іншого, де кожен може знайти щось цікаве для себе».

Досвідом громадської діяльності також поділилась молодь нашого міста, розповівши своїм латвійським колегам про проекти реалізовані Івано-Франківським молодіжним міськвиконкомом впродовж кількох попередніх років та висловила бажання і готовність до співпраці у майбутньому.

Вже стало традицією щороку навесні проводити у латвійському м. Єлгава «Тиждень української культури», після цікавої та пізнавальної екскурсії міськими установами, іванофранківці відвідали та взяли участь у концерті.

«Це була маленька частина України далеко за її межами. Тепла атмосфера українських пісень залишила слід у серці кожного. Повний зал глядачів в кінці концерту аплодував стоячи, а в нас були сльози радості на очах», - ділиться враженнями стажер проекту «Молодь і влада», Аня Бріцька.

Ініціатором проведення Тижня української культури в Єлгаві виступив місцевий Центр української культури «Джерело» у співпраці з Управлінням громадської інтеграції Єлгавської думи.

По завершенні офіційних зустрічей молодь Івано-Франківська мала можливість у неформальній обстановці поспілкуватись з представниками влади м.Єлгави, налагодити дружні контакти з латвійською молоддю та представниками центру української культури «Джерело», відвідати м.Юрмалу та м.Ригу.

Уряд міста спільно із Центрорм української культури «Джерело» передав гуманітарну допомогу для сімей бійців АТО.

Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради, Івано-Франківський молодіжний міськвиконком висловлюють щиру подяку Голові думи м.Єлгава Андрісу Равіньшу та в цілому представникам уряду міста, за запрошення відвідати місто, хороший прийом, цікаву та насичену програму перебування.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...