Майже тисяча дітей зі Сходу зустріли новорічно-різдвяні свята на Прикарпатті

PDF Друк
Понеділок, 12 січня 2015, 17:30

Майже тисяча дітей з Донецької, Луганської, Харківської, Миколаївської, Херсонської областей зустріли новорічно-різдвяні свята на Івано-Франківщині.

Гості відвідали Прикарпаття за програмою благодійної акції «Різдво в Карпатах», організованою за підтримки Івано-Франківської облдержадміністрації, народних депутатів України та Громадської Спілки «Сприяння відродженню та інтеграції Сходу України «Донбас».

Упродовж тижня діти проживали в прикарпатських родинах, ознайомилися з притаманними нашому регіону національними традиціями, їздили на екскурсії, оглянули експозиції краєзнавчих та історичних музеїв, вчилися колядувати, а  також взяли участь в низці культурно-мистецьких заходів. Напередодні Різдва в обласному академічному музично-драматичному театрі імені Івана Франка відбувся святковий концерт, де місцеві виконавці привітали гостей краю піснями, колядками та віншуванням, а ведучі заходу розповіли їм про особливості різдвяних святкувань на Прикарпатті. Щирі вітання діткам адресував присутній на заході Заслужений артист України, колишній міністр культури, уродженець Івано-Франківщини Євген Нищук.

Спілкувався з дітьми під час перебування на Прикарпатті Президент України Петро Порошенко. Глава держави разом з дружиною Мариною у

с. Дзвиняч Богородчанського району відвідали родину Смеречуків, яка прийняла на різдвяний відпочинок хлопчика із Костянтинівки Донецької області. «Дуже добре, що є такі люди, які відкривають своє серце, - зазначив Президент. - Ми, українці, єдині, і ніхто нас ніколи не розколе». Президент відзначив важливість спілкування представників з різних регіонів і висловився за те, щоб поширити ініціативу, започатковану на Івано-Франківщині, в інших областях.

«Організовуючи акцію «Різдво в Карпатах», ми хвилювалися, адже ще не приймали одночасно таку велику кількість гостей, - зізнався голова Івано-Франківської облдержадміністрації Олег Гончарук. - Сьогодні ж із приємністю можу відзначити, що результатом надзвичайно задоволені. Щирі посмішки на обличчях наших діток, їх позитивні емоції та незабутні враження цьому красномовне підтвердження. Діти вражені, багато з них розповідають, що якщо раніше в основному їздили відпочивати на море до Криму та Одеси, то тепер проситимуть батьків приїздити на Прикарпаття. На запитання, що їм найбільше сподобалось, всі як один відзначають щирість та доброту наших людей. Слухаючи такі слова, розумію, що наша ініціатива була правильною та потрібною».

Підтвердженням цього стало також повідомлення прес-служби Донецької облдержадміністрації, у якому йдеться про те, що після повернення з Прикарпаття діти заспівали «Щедрик» голові облдержадміністрації Олександру Кіхтенку. Очільник Донеччини, зазначають у прес-службі, був вражений тим, що лише за тиждень перебування на Івано-Франківщині школярі не тільки вивчили колядки, а й полюбили державну мову - навіть уже в Краматорську більшість продовжували спілкуватися українською.

Врахувавши позитивні враження, в Івано-Франківській облдержадміністрації наразі вже почали складати плани на майбутнє, прагнучи  організувати аналогічну акцію під час Великодніх свят. Зауважимо, що  рамках акції «Різдво в Карпатах» Івано-Франківщину відвідали 891 дитина та 102 супроводжуючих із східних та південних областей України, які проживали у 614-ти прикарпатських родинах.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...