Посол Польщі зустрівся із заступником мера Івано-Франківська

PDF Друк
П'ятниця, 14 листопада 2014, 11:55

13 листопада 2014 року відбулася офіційна зустріч першого заступника міського голови пана Зіновія Фітеля з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні паном Генриком Літвіном. Також у перемовинах взяли участь Генеральний Консул Республіки Польща в м.Львів пан Ярослав Дрозд, Консул Генерального Консульства Республіка Польща в м.Львів пан Яцек Жур, заступник міського голови пан Богдан Білик, секретар міської ради пан Микола Вітенко та начальник відділу міжнародних зв’язків управління економічного та інтеграційного розвитку пані Оксана Шийчук. Ключовими темами зустрічі були презентація українсько-польської співпраці на прикладі м.Івано-Франківськ, обговорення нових векторів співробітництва.

На початку ділової дискусії пан Зіновій Фітель подякував високоповажним гостям за організацію святкування 96-ої річниці Незалежності Республіки Польща в Івано-Франківську, зокрема, блискуче проведення концерту симфонічної музики. Окремий акцент було зроблено на давній історії українсько-польського партнерства, добрих ділових зносинах між місцевими бізнес-осередками та польськими структурами й плідній діяльності Центру польської культури та європейського діалогу, який функціонує у столиці Прикарпаття вже понад рік. Крім цього, пан Фітель наголосив на добрій традиції щороку проводити Перегляд сучасного польського кіно «Під Високим Замком» в Івано-Франківську. Цей захід зарекомендував себе як невід’ємний атрибут листопада.

Його Високоповажність пан Генрик Літвін подякував місцевій владі за можливість організувати цьогорічне святкування Дня Незалежності Республіки Польща в місті Івано-Франківськ. Говорячи про загальні аспекти відносин, пан Посол зауважив, що в загальноукраїнському масштабі рівень українсько-польського співробітництва є нижче середнього, адже дороги та неякісне сполучення заважають розвитку ділових контактів. Одначе багато польських інвесторів цікавляться Україною та є відкритими для цікавих комерційних пропозицій. Відтак, для створення сприятливих умов варто дискутувати на предмет добудови автомагістралі від українсько-польського кордону до Львова й далі на південь.

Іншим питанням порядку денного було виокремлення пріоритетів двостороннього співробітництва. Пан Богдан Білик підкреслив, що в обласному центрі добре вибудовується вектор «влада-громада», що наближує іванофранківців до європейських стандартів. В економічній площині місто має добрий потенціал, на розвиток якого спрямовуються спільні заходи з Торгово-промисловою палатою. До слова, станом на 01.11.2014р. сума інвестицій з Республіки Польща становила 2 млн. амер. дол.. Відсоток експорту товарів складав 4,5, тоді як імпорту – 7. Пан Білик зазначив, що з-поміж поточних прагнень місцевих очільників є сталий розвиток туристичної галузі, формування історико-культурних об’єктів та збільшення кількості молодіжних програм обміну. Маючи добрий досвід реалізації проектів міжнародної технічної допомоги, Івано-Франківськ продовжує розробляти нові пропозиції та втілювати кращі європейські практики. За словами польських дипломатів, на даний час існують хороші передумови перенесення проектної діяльності з прикордонної в транскордонну площину.

Користуючись нагодою, пан Фітель особливо подякував високоповажним гостям за всеохоплюючу підтримку польського народу, яку продовжують відчувати українців в нелегкий для себе час. Слова особливої вдячності адресувалися двом порідненим містам Ополє і Свідніца та Новосольському повіту, які не залишилися осторонь людської біди та надали практичну допомогу переселенцям зі Сходу.

Наприкінці зустрічі сторони вкотре подякували одна одній за конструктивний діалог та висловили сподівання, що українське-польське співробітництво зміцниться новими спільними проектами і доповниться цікавими перспективами.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...