Що пишуть про нас фестиваль у світі?

PDF Друк
Середа, 12 березня 2014, 14:50

Нещодавно  (в лютому) вийшов в світ черговий номер інформаційного  бюлетеня «Метал та вогонь» асоціації «Кола ковальських міст Європи».Нещодавно  (в лютому) вийшов в світ черговий номер інформаційного  бюлетеня «Метал та вогонь» асоціації «Кола ковальських міст Європи». Дане видання є суто професійне і зокрема стосується ковальських  фестивальних заходів, що проводяться в Європі.  Окрема стаття присвячена міжнародному фестивалю «Свято ковалів»  в Івано-Франківську, про який своїм враженням поділився мер міста Ауде-Ейсельстрік  та одночасно голова асоціації  «Кола ковальських міст Європи » пан Ганс Альберс:

- "Подорож до Івано-Франківська в травні 2013 року  було ще однією нагодою для, щоб відвідати Україну . Після того, як ми проводили свої річні збори в 2012 році у Донецьку, тепер я мав можливість відвідати фестиваль ковальського мистецтва в Івано-Франківську. Мене приймали разом з нашим ковалем Цісом Пронком в кузні Сергія Полуботка рок-музикою, гарячим куванням і смачними ковбасками," говорить він.

На відкритті фестивалю він зустрівся з мером Івано-Франківська Віктором Анушкевичусом та мав нагоду детальніше ознайомитися з містом і його багатою історією.

…"Кування і споживання смачної їжі, супроводжувались музикою і танцями. Ринок з різноманітною місцевою продукцією було справді варто відвідати, а феєрверки над містом у той вечір були надзвичайними. "

…"Було дуже приємно зустріти багато різних стилів і культур в Європі. Можна дійсно відчути їх, коли перебуваєш в Івано-Франківську ", - зазначив п. Ганс Альберс.

Доречно  буде також додати до цієї статті, коротке інтерв’ю про підсумки фестивалю 2013р. та плани на 2014 рік  -  одного з організаторів та ідейного наставника п. Сергія Полуботка , -  зокрема, він повідомив наступне:

"Фестиваль Свято ковалів 2013 року вперше пройшов під знаком «Позитив» – таку назву отримав пленер майстрів гарячого металу, який приніс перші три скульптури нашому місту. Це «Амоніт» Санкт -Петербурзького художника Єгора Бавикіна, «Пробудження весни» від митця зі США Фреда Кріста та «Нова мрія», виконана польськими майстрами Ярославом Форналом,  Мачєєм Красуські та Томашем Блотніцкі.  До майстра з Росіїї також долучилася команда українських ковалів - брати Василь та Михайло Гудими (автори кованого фотоапарату у сквері вул. Л.Українки), Володимир Колодюк та Роман Романів, а гостю з Північної Америки допомагав майстер з полтавського м. Трудолюб   Петро Федоряка та Джон Вайнер (США). Цей пленер тепер буде відбуватися щорічно, а виконані майстрами скульптури встановлять у середмісті .

Також новинкою минулорічного фестивалю був і перший студентський пленер, у якому взяли участь студенти та викладачі ВПУ №23 та кафедри декоративно-прикладного мистецтва нашого інституту мистецтв . Перші,відповідно, виготовили мангал для смаження м’яса спонсору фестивалю компанії «Росан», а другі працювали над створенням лавки «Закоханих» для острову на міському озері.

Окрім зазначених подій, всі бажаючі долучилися до виконання елементів для «Мосту Закоханих», який планується створити найближчими роками. Тому ця тема  буде продовжена і на цьогорічному фестивалі. Також на цей рік заплановано проведення двох вже традиційних виставок – щорічної «Орнаментальне ковальство» (місце проведення –« Бастіон ») та студентської бієнале «Ковальське сузір’я» (у музеї мистецтв Прикарпаття). А ще будуть майстер класи і для ковалів і для дітей … . "

Організатори традиційного ковальського  фестивалю «Свято ковалів» , «Асоціація ковалів Прикарпаття» та співорганізатори управління економічного та інтеграційного розвитку виконавчого комітету міської Ради розпочали підготовку до проведення ХІІ Міжнародного фестивалю і  принагідно запрошують  мешканців та гостей нашого міста відвідати його, підчас відзначення Дня міста 9-11 травня 2014 р. на майдані фортечної галереї «Бастіон».


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...