Франківчанка з іншими дослідниками набиралися досвіду в Скандинавії

PDF Друк
Субота, 28 червня 2014, 15:12

Наприкінці травня група молодих українських дослідників (у тому числі калушанка Людмила Кіндрат) за спонсорської допомоги Благодійного Фонду Богдана Гаврилишина відвідала Норвегію в рамках програми “Молодь змінить Україну” для перейняття досвіду однієї з провідних країн Європи у сфері державної служби.

Ініціатор та ідейний натхненник програми Богдан Гаврилишин переконаний, що потенціал України є надзвичайно великим завдяки людському капіталу і природним багатствам. Але для того, щоб країна максимально використала цей потенціал, потрібна трансформація всіх органів влади, економічної і соціальної систем, політики щодо навколишнього середовища. Україна перебуває у періоді змін усіх сфер суспільного життя. І щоб не винаходити велосипед, варто скористатися зарубіжним досвідом, інформують ”Вісті Калущини”.

У групі, яка відвідала Норвегію, були спеціалісти з різних галузей — соціальної політики Людмила Кіндрат, охорони здоров’я Ольга Ревок, освіти Ольга Войтович, місцевого самоврядування та спорту Сергій Замідра, енергетики Павло Губаренко, економіки Юлія Лях і політики, Катерина Келемен.

Як відомо, Норвегія — високорозвинена та соціально-орієнтована країна з високими соціальними гарантіями, акцент робиться на працевлаштуванні. Відсоток безробіття у Норвегії менше 3. Гасло соціальної політики: “Більше зайнятих та працевлаштованих людей, менше — на соціальному утриманні”. Норвежці не шукають шляхів як би отримати ту чи іншу соціальну допомогу від держави, а працюють, сплачують податки і відчувають себе повноправними, захищеними громадянами. А держава, в свою чергу, разом із профспілками забезпечує всі необхідні для цього умови.Крім того, Норвегія шостий рік поспіль визнається кращою за рейтингом Програми розвитку ООН, має найвищий у світі індекс людського розвитку (з 2001 року і по нині), шосте місце в рейтингу Світового банку Doing Business за 2013 рік.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...