Чому в Коломиї дорога вода?

PDF Друк
Понеділок, 22 червня 2015, 09:41

Чому в Коломиї дорога вода?Коломия потребує нового водозабору і очистки води.

В Коломиї водоканал збудований на нижчій відмітці горизонту, а ніж рівень міста! ЦЕ - проектна помилка часів СРСР. В зв"язку з цим вода в місто попадає НЕ самоплином з верхнього горизону до нижчого, а навпаки: з нижчого наверх, завдяки потужним насосам, які споживають левову вартість тарифу на електроенергію, які подають воду в місто. Таким чином, громадяни міста років 50, витрачають шалені гроші на виправлення проектної помилки. Раніше, коли потужно працювала промисловість, яка споживала багато води і платила за воду за підвищеними тарифами, вартість води для населення компенсувалася дотацією від промисловості. Тепер, коли промисловості майже вже НЕмає і компенсувати витрати нікому, люди вимушені самі платити за дорогу воду зі своєї власної кишені.

Що робити? Які пропозиції?

1) потрібно, або вишукувати гроші на облаштування сонячних панелей потужністю, яка здатна компенсувати потребу в електроенергії, що з часом здешевить вартість води, і НЕ допустить її суттєвого зростання.
2) будувати новий водозабір і очистку води на горизонті, на 20-30 метрів вище від рівня міста Коломиї, щоб очищений водяний потік самоплином тік в місто, з тиском від 2-3 атмосфер, без витрат електроенергії на насоси подачи води.
Найкраще - обидва проекти одночасно! Бо, за рахунок високого екологічного тарифу на електроенергію у 5-6 грн/кВт, від продажу у мережу Обленерго, можна компенсувати цю саму енергію в денний час за звичайним тарифом для промисловості, а у нічний час, за ще нижчим на 50% тарифом. Короче, одні позитиви!

Головне тепер питання - де і як знайти 1-2 млн.євро в ЄС?

Юрій Романюк


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...