Переможці Всеукраїнських змагань з робототехніки — команда Прикарпатського національного університету

PDF Друк
Понеділок, 31 жовтня 2016, 13:25

Днями на базі Національного університету «Львівська політехніка» відбулися Всеукраїнські змагання з перегонів автономних роботів. Подібні змагання відбуваються не вперше. Але цьогоріч вони пройшли за сприяння Міністерства освіти і науки України й були присвячені 200-річчю Львівської політехніки.

Участь у змаганнях за Кубок Львівської політехніки взяли понад 20 команд з України та Республіки Білорусь. Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника на змаганнях представили - доцент кафедри інформаційних технологій факультету математики та інформатики Микола Козленко – керівник команди, студенти другого курсу спеціальності «Програмна інженерія» Максим  Кур та Тимур Фараджев.

Команди, що взяли участь у конкурсі, представили власні розробки роботів, які є повністю автономними технічними створіннями та керуються винятково власним штучним інтелектом. Будь-яке зовнішнє дистанційне керування людиною заборонено. Ці створіння бачать обстановку навколо себе за допомогою різних пристроїв, сенсорів, відеокамер, самостійно її аналізують. Спеціалізовані мікропроцесори опрацьовують цю інформацію і видають команди на кермо і на ходові двигуни, з якою швидкістю їхати, коли і на який кут повернути. Змагання відбувалися за принципом звичайних автоперегонів: хто перший подолає встановлену кількість кіл – той і переміг.

Виконати сертифікаційні вимоги вдалося 13-ти командам, що взяли участь у півфінальних заїздах, де було відібрано 6 фіналістів. У фіналі змагань фаворитами стали три команди – з Івано-Франківська, Львова та Одеси. Переконливу перемогу і Кубок Львівської політехніки здобула команда Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника у складі - доцента кафедри інформаційних технологій Миколи Козленка, студентів-другокурсників Максима Кура та Тимура Фараджева.  Друге місце посіла команда львівських політехніків. Третіми стали представники Одеського національного політехнічного університету.

Переможці отримали цінні призи від спонсорів, а всі учасники Всеукраїнських змагань з перегонів автономних роботів на Кубок Львівської політехніки отримали пам’ятні подарунки. Відтепер, як зазначають організатори, такий конкурс стане традиційним.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...