Наука і технології
Студентка з Івано-Франківська серед переможців європейських змагань з цифрових технологій PDF Друк
Вівторок, 01 листопада 2016, 09:47

Вона навчається в Прикарпатському національному університеті в магістратурі за напрямком «Середня освіта (інформатика)» на факультеті математики та інформатики, стала призером європейських змагань «eSkills for Jobs 2016 Competitions» в номінації «Young digital talent» (розробка Scratch-ігор).

Змагання eSkills for Jobs 2016 competition було оголошено Європейською комісією у рамках кампанії «eSkills for Jobs», метою якої є поширення серед європейців інформації про можливості, які дають цифрові технології в освіті, науці, економіці і т.п.

 
Переможці Всеукраїнських змагань з робототехніки — команда Прикарпатського національного університету PDF Друк
Понеділок, 31 жовтня 2016, 13:25

Днями на базі Національного університету «Львівська політехніка» відбулися Всеукраїнські змагання з перегонів автономних роботів. Подібні змагання відбуваються не вперше. Але цьогоріч вони пройшли за сприяння Міністерства освіти і науки України й були присвячені 200-річчю Львівської політехніки.

 
Пройшла науково-практична конференція фармацевтів PDF Друк
П'ятниця, 28 жовтня 2016, 16:24

27 жовтня на базі готелю «Надія» Громадська організація «Всеукраїнська фармацевтична палата» спільно з департаментом охорони здоров’я обласної державної адміністрації, Івано-Франківським національним медичним університетом та обласною фармацевтичною асоціацією провели науково-практичну конференцію на тему «Фармацевтичне самоврядування – запорука добровільного запровадження світових стандартів надання фармацевтичних послуг».

 
Сонячне дерево в Івано-Франківську PDF Друк
Четвер, 13 жовтня 2016, 12:45

Сьогодні 13 жовтня на центральній пішохідній вулиці міста встановили конструкцію під назвою «сонячне дерево». Це споруда, яка справді нагадує рослини, зверху яких пластини з сонячними батареями. Вся конструкція чорного кольору, що підійшло по загальному стилю вулиці.

Відтепер всі бажаючі в сонячний день зможуть зарядити там 200 гаджетів. Дуже зручно для студентів, та й взагалі для будь-якої людини, у якої трапилась несподіванка з телефоном. Також планують облаштувати там додаткові лавочки, адже зарядні шнури у людей на такі вже й довгі.

Споруда, установка та подальше обслуговування обійшлось в 50 тисяч гривень. Проте зробили це за спонсорську допомогу. Такий проект був здійснений спочатку в Тернополі, та за його допомоги в Івано-Франківську.

 
Інженер з Івано-Франківська винайшов економний електромобіль PDF Друк
Понеділок, 01 серпня 2016, 15:54

Автомобіль, який самостійно створив інженер-механік з Івано-Франківська Денис Лук’яненко, відрізняється особливою зручністю, економічністю та головне, повною безпечністю для довколишнього середовища.

За основу свого транспорту молодий винахідник взяв звичайний велосипед. Також електромобіль осначений батареєю, яка дає змогу проїхати близько п’ятдесяти кілометрів без зарядки. Такий автомобіль є дуже зручним у пересуванні містом, адже для нього не страшні затори.

За словами автора винаходу, вартість поїздок на такому електромобілі досить мізерна. Проїхати сто кілометрів на цьому транспорті можна вартістю близько шести гривень. Однак в обслуговуванні такий транспорт є дещо дорожчим.

 
На Прикарпатті відкрили заправку для електрокарів PDF Друк
Понеділок, 21 березня 2016, 11:58

В Івано-Франківську відбулося відкриття унікальної  на території краю  заправної станції для електромобілів. Розташована заправка у промисловій частині Івано-Франківська на вулиці Дудаєва.

Користуватися послугами новітньої заправної станції досить легко та економічно вигідно. Про це запевнили власники електрозаправки під урочистої презентації та продемонстрували присутнім механізм її роботи. Відтепер роз’їжджати на електромобілях на території області буде порівняно дешево. Зарядити транспорт можна всього за п'ятнадцять гривень. Цього буде достатньо аби подолати шлях довжиною понад сто кілометрів.

Загалом на Прикарпатті електроавтомобілями користується майже півсотні місцевих жителів. З кожним роком їх кількість значно збільшується. Вже цьогоріч франківці почали масово пересідати на електрокари. Цей вид транспорту вже давно користується популярністю у провідних країнах світу та має низку переваг.

Відкриття електрозаправки на території Івано-Франківської області відбулося завдяки платформі «Тепле Місто», яка започаткувала напрям «Енергоефективність». Також партнерами є компанії «Тенко» та Tesla Club Ukraine.

 
Альтернативні види енергії для Івано-Франківщини PDF Друк
Понеділок, 28 вересня 2015, 16:05

Наприкінці вересня в рамках міжнародної співпраці, в Польщі зустрілися представники Івано-Франківщини і Прикарпатського воєводства Польщі.

Під час зустрічі було обговорено шляхи використання альтернативної енергії в Україні та залучення досвіду польських колег у даній сфері.

Раніше розроблений проект «Відновлювальні джерела енергії (ВДЕ) як шанс підвищення енергоефективності областей України»,  планують реалізовувати в Україні уже в найближчі часи. Перші кроки для його реалізації вже зроблені. Подібний досвід в більшій мірі мають наші сусіди, яким вони і поділилися з нашими делегатами. А саме з роботою вітряних ферм в Риманові і Леках-Дукельських, гідроелектростанцій Соліна – Мичковце і Жешува, аграрної біогазової станції у Оджехові та ін.

 
Чому в Коломиї дорога вода? PDF Друк
Понеділок, 22 червня 2015, 09:41

Чому в Коломиї дорога вода?Коломия потребує нового водозабору і очистки води.

В Коломиї водоканал збудований на нижчій відмітці горизонту, а ніж рівень міста! ЦЕ - проектна помилка часів СРСР. В зв"язку з цим вода в місто попадає НЕ самоплином з верхнього горизону до нижчого, а навпаки: з нижчого наверх, завдяки потужним насосам, які споживають левову вартість тарифу на електроенергію, які подають воду в місто. Таким чином, громадяни міста років 50, витрачають шалені гроші на виправлення проектної помилки. Раніше, коли потужно працювала промисловість, яка споживала багато води і платила за воду за підвищеними тарифами, вартість води для населення компенсувалася дотацією від промисловості. Тепер, коли промисловості майже вже НЕмає і компенсувати витрати нікому, люди вимушені самі платити за дорогу воду зі своєї власної кишені.

Що робити? Які пропозиції?

 
Чи долучиться Прикарпаття до електронного сервісу для замовлення держпослуг онлайн PDF Друк
Вівторок, 16 червня 2015, 18:35

Чи долучиться до проекту Прикарпаття, спитаємо на сесії?

Буду наполегливо пропонувати підписати прямо на сесії Івано-Франківської обласної ради угоду про долучення Прикарпаття до даного проекту і спільними зусиллями надати нашій громаді доступ до повного електронного урядування. Так, це займе певний час (3-4 місяці підготовки), але до кінця 2015 року ми вже зможемо реально скористатися плодами даного е-сервісу, - повідомив Юрій Романюк.

Нагадаємо, в Україні запрацював портал iGov.org.ua, на якому IT-волонтери за підтримки державних структур та деяких компаній втілюють можливість замовлення та отримання державних послуг онлайн.

"Цей портал зроблено волонтерською командою iGov в рамках боротьби з корупцією в Україні та вдосконалення бізнес-процесів в наших державних органах", – сказано на сайті.

 
Чи публічно працює управління юстиції в Івано-Франківській області PDF Друк
Вівторок, 26 травня 2015, 11:21

Минуло вже більше трьох тижнів, як не працює офіційний сайт головного управління юстиції в Івано-Франківській області. Під час запиту на сайт на екрані комп’ютера з’являється напис - «Не получено никаких данных. Невозможно загрузить страницу, так как сервер не вернул данные».

Журналісти перевірили офіційні сайти управлінь юстиції всіх регіонів України. Як з’ясувалось, не працює тільки один – Івано-Франківської області. Слід відзначити, що всі інші ресурси, в тому числі Луганської та Донецької областей, функціонують і систематично оновлюються.

 
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 2