Хто були брати Грімм?

PDF Друк
Понеділок, 16 грудня 2019, 12:56

Брати Якоб і Вільгельм Грімм народилися в 1785 і 1786 в Ханау.У 1791 сім'я Грімм переїхала в Штайнау. Там їх батько був «чиновником» ;так раніше називали голову окружної ради і суддів.

В Штайнау Яків і Вільгельм також пішли в школу. Вони жили в будинку міського управління, який все ще існує до сьогодні. Батько братів помер в 1796 році.

Якоб і Вільгельм переїхав в 1798 році в Кассел. Тут вони відвідували школу, яка називалась тоді «Ліцей Фрідерікум». Мати і чотири інших братів і сестер залишилися в Штайнау.

Після закінчення їх навчання Якоб і Вільгельм відправився в Марбург, щоб вивчати юриспруденцію.

У Марбурзі Якоб і Вільгельм почали цікавитися німецькою мовою і літературою. Вони жили разом на вулиці Барфюрер у будинку, який знаходиться там і досі. Сучасні переклади з німецької роблять бюро перекладів.

У 1806 вони повернулися до Касселу. Тут вони почали збирати народні пісні, казки і легенди.

У той час (1806/07) Кассель був захоплений французами, і французький імператор Наполеон призначив свого брата Жерома царем в Касселі. Сім'я Грімм жила в старому місті Кассель, який був повністю зруйнований під час Другої світової війни.

Якоб працював бібліотекарем у короля Жерома. Часто йому доводилося ходити пішки до резиденції-замку короля Вільхельмсхее. Якоб не любив цього!

Вільгельм часто хворів, і тому не міг знайти роботу. У 1812 було опубліковано зібрані двома братами казки, як книгу. Майже всі люди в світі сьогодні знають казки «Спляча красуня» «Білосніжка», «Гензель і Гретель» та багато інших історії. Казки братів Грімм були перекладені більш ніж 170 мовами.

Після того, як французи були змушені покинути Кассел в 1813, Якоб і Вільгельм Грімм працювали в Державній бібліотеці. Вільгельм одружився в 1825 році на Доротеї Вільд; у них було троє дітей.

Якоб ніколи не одружувався, але жив в будинку свого брата. Деякі будинки, де жили брати Грімм, ще досі існують,наприклад «Torwache» на початку Вільгельмсхеерської алеї або будинку номер 9 «Sch?nen Aussicht»

У 1829 році, брати Грімм вступили до Геттінгенського університету, де вони працювали в якості бібліотекаря та професора. Вони жили на «Алеї номер 6». Але через декілька років їм знову довелося покинути Геттінген, тому що вони протестували разом з п'ятьма іншими професорами проти нового короля Ганновера і його політики.

Вони повернулися в Кассел, де вони жила разом зі своїм молодшим братом Емілем Людвігом. Новий король Пруссії прийняв братів Грімм в 1840 році до Академії наук в Берліні. Там вони працювали в основному над їх великим «Німецьким словником».

У 1859 помер Вільгельм, у 1863 помер Якоб Грімм. Їм було 73 і 78 років. Так як брати Грімм ніколи не хотіли відокремитися, вони були поховані пліч-о-пліч на старому кладовищі святого Матфія в Берліні.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...