Визначаємося з вибором іпотечного банку: як

PDF Друк
Четвер, 07 червня 2018, 20:42

Чим вище початковий внесок на первинне житло http://ozernyi-gatne.com.ua/, тим менше виплати в майбутньому.

Вибираючи банк для іпотеки, важливо уточнити розмір початкового внеску. Уряд встановив його на рівні 30% від вартості об'єкта. Стільки позичальник повинен бути готовий сплатити за квартиру з власних грошей. Але буває, і нерідко, що у покупця немає необхідних коштів. На допомогу приходять банки, що пропонують іпотеку за меншу суму, звичайно, не безкоштовно. Натомість встановлюється більш висока ставка по кредиту. Перш ніж хапатися за "вигідну пропозицію", уважно оцініть співвідношення процентної ставки до розміру початкового внеску і своїми можливостями. Іпотека повинна бути усвідомленим рішенням з заздалегідь прорахованими перспективами, а не миттєвим імпульсом.

Терміни і способи погашення кредиту

Не всі банки пропонують тривалі програми погашення кредитів (15-20 і навіть до 30 років), а серед позичальників чимало тих, хто не здатний виплатити іпотеку протягом 5-10 років. Очевидно, що чим менше термін кредиту, тим більші щомісячні виплати. Тому, якщо ви не можете розраховувати на швидке погашення позики, краще пошукати банк, що пропонує максимальні терміни виплат.

Погашення кредиту можливе за ануїтетною або диференційованої системі. Ануїтетні платежі залишаються незмінними протягом усього періоду виплат. При використанні диференційованої системи в міру виплати іпотеки внески поступово зменшуються. Зазвичай банки не радяться з клієнтами з приводу того, яку схему погашення застосовувати, але якщо для вас це має значення, то варто пошукати установу, в якому прислухаються до побажань позичальників.

Прострочення платежів і дострокове погашення

Підписуючи договір про іпотеку, позичальник не може передбачити, що його чекає в майбутньому. Воно туманно і загрожує сюрпризами, не завжди приємними. Може трапитися так, що у вас не буде можливості вчасно внести платіж або, навпаки, ви раптово розбагатієте і захочете достроково погасити борг. На цей випадок треба обов'язково уточнити, який розмір штрафу, що накладається банком за кожну добу прострочення, і зручні умови дострокового погашення.

Ми вибираємо, нас вибирають ...

Визначаємося з вибором іпотечного банку - договору - запорука прозорої роботи в майбутньому

Пам'ятайте, що не тільки позичальник вибирає банк, але і кредитні установи вибирають собі клієнтів. Ретельність, з якою банк просіює потенційних ипотечников, говорить про те, що його керівництво відповідально ставиться до своїх завдань. Вимоги, яким повинні відповідати позичальники, викладені на офіційному сайті банку.

Уважно перегляньте список і вирішите, задовольняєте ви його умов. Можливо, не кожен банк захоче бачити вас своїм клієнтом. Для прийняття позитивного рішення мають значення багато факторів, і перш за все:

Розмір "білої" зарплати. Суму, достатню для покупки квартири, можуть отримати громадяни, яким доведеться витрачати на виплати не більше третини офіційного доходу.

Вік. Перевага в отриманні іпотечних кредитів мають громадяни 25-60 років.

Ліквідна здатність і кредитна історія позичальника. Позичальник, який має іншу нерухомість і / або автомобіль, має більше шансів отримати кредит. Чиста кредитна історія теж можетоказать позитивний вплив при прийнятті рішення про видачу кредиту.

За підсумками проведеного дослідження складіть шорт-лист з декількох банків, які пропонують найпривабливіші умови. Щоб зробити остаточний і безпомилковий вибір, зіставте вимоги для надання іпотеки. Для більшої наочності можна звести їх в одну таблицю і зробити обчислення, скориставшись іпотечним калькулятором. Так ви зможете дізнатися, якою буде сума переплати і розмір щомісячного платежу для різних банків. Орієнтуйтеся на великі установи за участю державного капіталу. Вони лояльніше ставляться до клієнтів, мають довгострокові програми кредитування і не зловживають комісіями.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...