На Прикарпатті відкрили новий туристичний маршрут-стежку «На гору Овид та Бабу-Жбир»

PDF Друк
Середа, 27 травня 2015, 10:54

Міжнародний день рослин цього року втретє відбувається під егідою Європейської організації біології рослин (European Plant Science Organisation, Брюссель) у понад 50 країнах світу, зокрема, Європи, Америки, Леванту, Азії, Океанії та Африки.

Близько 2000 установ (науково-дослідні інститути, університети, ботанічні сади, дослідницькі центри, національні природні парки, заповідники, агротехнологічні компанії, приватні організації та інші), а також окремі ентузіасти – флористи, дендрологи, ландшафтні дизайнери, фермери, садівники – проводять ряд відкритих заходів на волонтерських засадах.

Цьогоріч до відзначення Міжнародного дня рослин долучився і Національний природний парк «Гуцульщина».  Працівники парку організували день відкритих дверей в науково-просвітницькому центрі та відкриття новоствореної еколого-історико-пізнавальної стежки «На гору Овид та Бабу-Жбир».

Впродовж дня науково-пізнавальний центр змогли відвідати школярі Косівщини, викладачі Сторожинецького лісового коледжу, а також відпочиваючі санаторію «Косів». Всі відвідувачі побували у кімнатах-музеях геології, дендрології, ентомології, лікарських рослин, фітокомпозицій, вазонарію та гербарній кімнаті, а також лабораторії екологічного моніторингу та мікологічній.

Окрім того,  бажаючі мали змогу ознайомитися із еколого-пізнавальною стежкою  «На гору Овид та Бабу-Жбир».  До її підготовки долучилися працівники наукового відділу, відділу екоосвіти та рекреації. Зокрема, науковці  промарковали маршрут стежки, зробили науковий опис лісових екосистем, через які пролягає стежка, описали її історико-культурну цінність, встановили новий хрест та оновили пам’ятні таблички на могилі  воїнів УПА, яка розміщена на одній із зупинок стежки.

На переконання працівників наукового відділу, на еколого-пізнавальній стежці “На гору Овид та Бабу-Жбир” зростають види рослин, які занесені до Червоної книги України: булатка довголиста, гніздівка звичайна, зозулька травнева, підсніжник звичайний, а також рідкісні рослинні угруповання реліктової сосни звичайної та реліктової сосни звичайної з домішкою дуба скельного, які занесені до Зеленої книги України. На маршруті зустрічаються об’єкти історико-культурної та археологічної спадщини Гуцульщини: залишки стародавнього фортифікаційного поселення “Городище”, скеля Довбуша, стародавній жертовник на г. Овид, пам’ятний хрест місця загибелі воїнів ОУН УПА на г. Баба-Жбир.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...