Надвірнянський "свободівець" розповів, як допомагає воїнам АТО

PDF Друк
Вівторок, 10 лютого 2015, 15:51

Свободівець, лікар за фахом Роман Хопта з Надвірної від самого початку війни на сході не стояв осторонь подій. Активно допомагаючи бійцям необхідним спорядженням, засобами захисту, медикаментами, він ще й підтримує родини, члени яких загинули в зоні АТО, а також допомагає бійцям, які потребують лікування або реабілітації.

"Ми не закінчимо допомагати бійцям, які беруть участь у війні, зокрема землякам надвірнянцям, допоки військовослужбовці не повернуться додому з перемогою. Допомога і підтримка бійців, а також робота над відновленням миру і спокою, – це нині найголовніше завдання кожного українця", – зазначає Роман Хопта.

Свободівець брав участь у Революції гідности, вистоявши на Майдані від початку протестів до кінця активної фази. У криваві лютневі дні націоналіст був одним із тих, хто з-під обстрілів виносив поранених. "Тоді не було коли задумуватись над власним життям, я намагався якнайшвидше забрати поранених з поля зору обстрілу снайперів. Це були молоді хлопці та дівчата, які не знали страху і не бажали жити у постсовку, які свідомо обрали шлях европейського майбутнього", – зауважує Роман Хопта.

Після повернення до буденних справ націоналіст взявся допомагати хлопцям з Майдану. Маючи власну лікувальну справу – стоматологічний кабінет, свободівець проводив оздоровлення та лікування постраждалих під час Революції гідности.

З початком війни на сході Роман Хопта спільно з побратимами та небайдужими мешканцями міста й району збирали допомогу в зону бойових дій, зокрема продукти харчування, амуніцію, медичні препарати та речі першої необхідности.

"Ми допомагаємо бійцям, адже вважаємо це своїм громадянським обов'язком. Це наш конкретний внесок у встановлення миру і спокою на нашій землі. Українські військовослужбовці мають нести службу належно екіпіровані, бути забезпеченими усім необхідним", – зазначив свободівець.

Також націоналіст відвідує поранених і надає їм допомогу для продовження лікування та реабілітації. Так, нещодавно у нього пройшов курс стоматологічного лікування житель с. Заріччя, боєць батальйону "Крук" Андрій Гнип'юк, який сьогодні вже повернувся в зону АТО.

Роман Хопта оплатив половину вартости автомобіля, який придбали для потреб батальйону особливого призначення "Крук", що наразі дислокується в м. Кримське Луганської области.

"Я не перестану допомагати бійцям на передовій, там само, як не перестану допомагати тим, хто сьогодні потребує допомоги в лікуванні чи реабілітації. Допомога українській армії – прямий обов'язок кожного, хто вважає себе українцем та вболіває за рідну державу. Події останнього року змінили нашу країну, змінили всіх нас. І зараз ми маємо зробити все для того, аби забезпечити мир в країні, аби Україна оновилася, стала заможною, успішною та квітучою. Українці вміють боронити свою гідність і право на власний вибір. Цю війну ми обов'язково виграємо!" – наголосив свободівець.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...