На Прикарпатті організували ІТ-табір

PDF Друк
Четвер, 18 червня 2015, 12:34

На базі школи-інтернату села Верхній Ясенів Верховинського району стартував літній навчальний табір з програмування для випускників 9 класу.

Завдяки спільним зусиллям народного депутата від партії "ВОЛЯ" та автора проекту Сергія Іщерякова школярі, які захоплюються програмуванням, можуть безкоштовно навчатися та відпочивати в Карпатах.

Протягом літа організують ще 3-4 заїзди, тому юні програмісти можуть взяти участь в ІТ-таборі, зареєструвавшись на сайті Інституту післядипломної педагогічної освіти в колонці «Проект школяр-програміст».

Про це розповіли народний депутат член Ради партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’янко та автор проекту Сергій Іщеряков.

«Вже другий рік поспіль ми проводим такий табір і, як свідчить досвід, ця практика заохочує та вчить юних програмістів. Тут, у горах, вони зможуть зрозуміти чи хочуть, і чи можуть вони вчитися у спеціалізованих класах та отримати фах програміста. Саме така мета ІТ-таборів», - повідомив Дерев’янко.

Навчання у літньому таборі триває 5 днів, протягом яких учні можуть cпробувати свої сили у програмуванні та відпочити у Карпатах.

«До літнього табору в с. Ясенів Верховинського району вже прибуло близько 30 дітей. Цей тиждень буде для них насичений, на свіжому повітрі, з тестами, з методиками, з навчанням. Ми зможемо зрозуміти чи справді маємо справу з молодими програмістами, чи, можливо, дітям треба буде підказати інший напрямок їх професійного спрямування», - продовжив Юрій Дерев’янко.

Автор проекту Сергій Іщеряков наголосив, що розпорядок дня в дітей дуже цікавий, з навчанням та відпочинком. «В таборі, окрім навчання, учні весело проводять час: для них заплановані розваги на спортивних майданчиках, походи в гори та ватра на березі Черемош. Школярі мають можливість поєднати справжнє інтенсивне навчання із відпочинком у Верховинських Карпатах», - розповідає автор проекту.

За словами Іщерякова, програма, яку діти пройдуть за 4 дні літнього табору відповідає семестру навчання у ВУЗі. Діти, які відвідували табір минулого року, сьогодні стали професійними програмістами-початківціями та можуть спробувати себе в ролі вчителів. Вони працюють з учнями в таборі, дають їм настанови та поради.

«Це великий шанс проявити себе та свої здібності. Цей табір дозволяє зрозуміти, чи в подальшому програмування стане основним вектором твого навчання та роботи», - переконує програміст, викладач у таборі Назар Орещук. Поперднього року він також навчався у літніх таборах, після чого отримав сертифікат Oracle. Сьогодні він сам навчає програмуванню.

Андрій Штангрета учень гімназії №2 в Івано-Франківську про табір дізнався у навчальному закладі. «У таборі весело, незважаючи на те, що багато часу проводимо за навчанням. Тут є волейбольний, футбольний і баскетбольний майданчик. Хочу більше дізнатися про мову програмування Java, яку в гімназії не навчають».

Юрій Яновський вже шостий заїзд поспіль викладає в ІТ-таборі. За його словами, діти з міст та сіл Прикарпаття під час навчання змагаються між собою, між ними існує здорова конкуренція і кожен хоче проявити свої здібності.

Нагадаємо, на Прикарпатті з нового навчального року стартує проект «Школяр-програміст». Після проходження програми діти зможуть отримати професійний сертифікат корпорації Oracle та навички програмування на Google Android. Окрім, Івано-Франківська, проект запрацює в Києві, Львові та Одесі.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...