Франківський ВНЗ знову серед кращих в Україні

PDF Друк
Четвер, 10 липня 2014, 13:16

Інформаційний ресурс "Освіта.ua" представляє класичні університети, що посіли найвищі місця в консолідованому рейтингу вищих навчальних закладів України 2014 року.

Так, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника в національних та міжнародних рейтингах вузів України займає наступні позиції:

Рейтинг класичних університетів України - 10 позиція,
Рейтинг кращих вузів західного регіону України – 4 позиція
Загальний рейтинг - 19 позиція
"Топ 200 Україна" - 39 позиція
Міжнародний рейтинг "Вебометрикс" - 26 позиція
Рейтинг "Scopus" - 11 позиція

Представлений рейтинг засвідчує, що Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника продовжує розвиватись в рамках реалізації своєї стратегії, в русі до кращих європейських стандартів вищої освіти. Заклад відноситься до найпрестижніших, найстаріших та найбільших класичних університетів України європейського зразка.

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника – це університет, який володіє широким спектром напрямків та спеціальностей – починаючи від теоретичної фізики і закінчуючи міжнародними відносинами. Серед університетів західного регіону Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника вирізняється міжнародним визнанням та інтегрованістю з європейськими університетами. Це один з перших університетів, що активно впроваджує програму подвійних дипломів з провідними європейськими вузами. На базі університету реалізовуються найбільш престижні проекти – це відновлення астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван та створення Центру зустрічей студентської молоді України та Польщі в селі Микуличин.

У якості вихідних даних для складання консолідованого рейтингу вищих навчальних закладів України використані найбільш авторитетні серед експертів та засобів масової інформації національні та міжнародні рейтинги вузів України: "Топ-200 Україна", "Scopus" та"Вебометрикс", кожен з яких використовує різні критерії оцінювання вищих навчальних закладів. Отриманий узагальнений рейтинг підсумовує рейтингові місця вузів за версією "Топ-200 Україна", "Scopus" та "Вебометрикс".

"ТОП-200 Україна" - у рейтингу діяльність вищих навчальних закладів оцінюється за допомогою агрегованого показника (інтегрального індексу), який формується на підставі індикаторів прямого вимірювання (80%), експертної оцінки якості підготовки випускників ВНЗ представниками роботодавців та академічного співтовариства (15%), а також з використанням міжнародних наукометричних і веб-метричних даних (5%).

Рейтинг "Scopus" - результати рейтингу вищих навчальних закладів базуються на показниках бази даних Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікуються навчальним закладом або його працівниками у наукових виданнях. У рейтинговій таблиці вищі навчальні заклади України ранжовані за індексом Гірша - кількісним показником, що базується на кількості наукових публікацій і кількості цитувань цих публікацій.

Міжнародний рейтинг "Вебометрикс" - ураховує кількість проіндексованих пошуковими системами сторінок сайту вузу, зовнішні посилання на нього, цитованість ресурсу, а також кількість завантажених на сайт файлів (іншими словами, змістовну та інформаційну активність сайту навчального закладу). Рейтинг "Вебометрикс" публікується двічі на рік.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...