Школа-інтернат подякувала команді проекту "Янголи поруч" за благодійність

PDF Друк
Понеділок, 23 червня 2014, 13:50

Насамперед, хочу зазначити, що даний нарис не є рекламним матеріалом, а тільки листом-подякою та роздумом про благодійні справи організації, яка знаходить свій вираз та сутність у готовності не тільки допомогти, поділитися, віддати, а й, на мою думку, у готовності позбутися власного егоїзму.

Необхідно пам'ятати, що поруч з нами є ті, які потребують нашої постійної підтримки, опіки та уваги. До благодійності не змусять жодні накази та розпорядження, вона повинна йти лише від душі. Адже щирий погляд, щаслива усмішка та дитяча віра в дива вартує усіх скарбів та є найвищою винагородою за добру справу. Звичайно, вдаватися у міркування над поняттями "доброчинність" та "милосердя" наразі не має сенсу та необхідності. Однак, на жаль, сьогодні багато хто розуміє благодійність і милосердя саме як одноразові акції: від випадку до випадку. Насправді ж треба говорити про спосіб життя людини. Тому даним відгуком я й хочу поділитися думками про місію освітньо-благодійного проекту філософського факультету "ЯНГОЛИ ПОРУЧ" Прикарпатського національнного університету ім. В.Стефаника в Яблунівській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті.

Коротенька довідка: Яблунівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат – це заклад освіти, в якому навчається, виховується, отримує комплекс лікувальних та корекційно-реабілітаційних заходів 104 учня. Це шанс для дітей з особливими потребами впоратися зі своїми проблемами, повірити в себе та знайти своє місце в житті. Учні школи отримують допрофесійну підготовку з робітничих професій: швачки, шевця, столяра, працівника сільського господарства. 90% вихованців продовжує навчання у професійно-технічних закладах освіти області. Вихованці закладу є дипломантами та переможцями міжнародних, всеукраїнських, обласних, районних конкурсів та фестивалів.

Отож, коли у 2011 році ми вперше зустрілися з фундатором проекту "Янголи поруч" п. Орестою Возняк та із активними учасниками організації, навіть гадки не мали, що саме така співпраця ляже в основу справжньої дружби, без перебільшення, щирих, безкорисливих, постійних благородних вчинків та акцій. Ми хочемо зробити наголос на тому, що кожна справа, організована учасниками проекту, – чи то майстер-класи із виготовлення сувенірів своїми руками, чи майстер-класи із хореографії, спортивно-розважальні конкурси, навчально-пізнавальні програми - були не тільки добре продумані, але й проводилися з такою любов'ю, на яке тільки здатне людське серце людей СИЛЬНИХ ДУХОМ. Патетика даних слів зумовлена виключно відгуками наших дітей:

"Дорогі друзі!.. Ви були справжніми друзями... Не кожна людина може проявити таку любов, ласку, опіку..." (Василь Шайваровський, учень 7 класу)

"...з вами весело, цікаво. Цікава ваша турбота і доброта до нас. Ми дуже щасливі, коли ви приїжджаєте. Янголи ви наші..., турботливі і лагідні, грайливі і жартівливі..." (Лесюк Христина, учениця 7 класу)

"Я дуже щаслива, що в нас є такі друзі... я з нетерпінням чекаю вас" (Шкрібляк Яна, учениця 6 класу)

"Друзі! Ви даруєте хороший настрій. Мені приємно спілкуватися з вами, гарно проводити час. Ви створені, щоб робити дітям добро.....з нетерпінням чекаємо вас..." (Геник Юрій, учень 10-а класу).

Це лише дещиця слів-спогадів, чи слів-подяки, чи слів-вражень, але саме вони є свідченням важливості мети освітньо-благодійного проекту "Янголи поруч", яка, на нашу думку, несе істинну сутність соціального феномена - справжнього волонтерства: волонтерства без користі, без політики, без демагогії.

Тому ми, адміністрація, педагогічний та учнівський колективи Яблунівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату висловлюємо слова щирої вдячності освітньо-благодійному проекту "Янголи поруч" за охоплення увагою, турботою та за надання неоціненної допомоги та підтримки вихованців нашого закладу. Добрі справи не залишаються не поміченими. Ви даруєте не тільки матеріальні та духовні цінності, але й приносите радість та надію у дитячі серця. Ваша безкорисна допомога свідчить про милосердя душі, а Ваша доброта вернеться до Вас сторицею. Зичимо Вам невичерпної енергії, оптимізму, сили, добра, подальших успіхів та процвітання. Нехай завжди Вас береже доля, а Бог дарує міцне здоров'я, достаток і благополуччя на довгі роки. Окремі слова подяки хочеться висловити координатору проекту "ЯНГОЛИ ПОРУЧ" п. Оресті Возняк за мужність, професіоналізм, відповідальність, чесність та відданість справі, яку Ви проводите. Нашим вихованцям подобається спілкування з Вами, тому будемо завжди раді бачити Вас у стінах нашого закладу та сподіваємося на подальшу тісну співпрацю у справі виховання майбутнього поколінні дітей, які потребують особливої уваги.

ЛИВДАР АНДРІЙ ІВАНОВИЧ


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...