Франківські школярі здаватимуть ЗНО по-новому

PDF Друк
Четвер, 17 березня 2016, 16:35

Вже звичним для українців стало проведення ЗНО для випускників шкіл. Цьогоріч воно відбудеться з незначними новаціями. Термін проведення цьогорічних іспитів з п’ятого травня по сімнадцяте червня, додаткова сесія з чотирнадцятого червня по четверте липня.

Випускникам пропонують на вибір окремі предмети: українську мову та літературу, математику, історію України, фізику, хімію, біологію, географію, англійську, французьку, іспанську, німецьку та російські мови.

Два з них українська мова та література, а також математика або історія України (за вибором) є обов’язковими. Тестування з цих предметів відбудуться в травні, а результати їхні «підуть в атестат», тобто будуть зараховані одночасно і як ДПА, і як вступні іспити.

Нагадуємо, що в минулому навчальному році це стосувалося лише української мови та літератури. Наслідки такої новації були сумними, адже значна частина випускників залишилася без золотих і срібних медалей. Але ми мусимо розуміти, що система ЗНО є справедливішою, ніж колишня система вступних іспитів у вишах, в корупційності якої суспільство не сумнівається.

Сама процедура проведення ЗНО до найменших дрібниць складена так, щоб запобігти хабарництву та необ’єктивності: починаючи із жеребкування інструкторів і закінчуючи процедурою заклеювання пакету для зворотного відправлення тестових матеріалів. Як і в попередньому році, цьогорічні випускники повинні бути готові до перевірок з металошукачем, тож будь-які спроби схитрувати можуть коштувати позбавлення можливості стати студентом. Що до складності тестових завдань є гарні новини: їх обіцяють спростити. Дворівневих тестів не буде. Мінімальний рейтинговий бал учасників для вступу до вишу буде 100 балів, мінімальний – 200. Виші матимуть право встановлювати свій мінімальний бал з профільних предметів.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...