Чи стане життя студентів прикарпатських університетів важче після перевірки на плагіат?

PDF Друк
Середа, 30 вересня 2015, 13:00

Цими днями на засіданні вченої  ради у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника було ухвалено рішення про заборону плагіату в наукових роботах студентів університету.

Всім студентам українських вишів знайома ситуація, коли потрібно підготувати реферат, доповідь, курсову чи навіть дипломну роботу. Більшою мірою всім знайома процедура виконання таких робіт. В такий час друзями юних науковців стають Google, Wikipedia та безліч сайтів готових студентських рефератів.

Із проблемою плагіату жорстко борються в майже всіх вищих навчальних закладах Європи. За використання студентами плагіату в наукових роботах, ті не зараховують, а якщо це, до прикладу, дипломна робота, то студента виключають із університету.

Таку практику з жовтня 2015 року будуть використовувати в одному із університетів Івано – Франківщини. Це прогресивна практика, але не завжди.

Система Антиплагіат реалізовується через програми перевірки тексту і їхнього зв’язку із джерелами з мережі Інтернет, але як показує досвід тих же студентів у Польщі, програми можна обдурити, якщо грамотно редагувати речення. Успішність такого рішення буде залежати тільки від інструментів, які будуть допомагати його втілювати в життя.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...