Як дізнатися правду про ЖК на офіційному сайті забудовника?

PDF Друк
Понеділок, 11 червня 2018, 18:50

Ви шукаєте новобудову, в добірці вже 20 або більше житлових комплексів, але часу на відвідування кожного немає. Сайти у всіх ЖК красиві, 3D-візуалізації обіцяють приємну архітектуру, ландшафтний дизайн та різнокольорові ігрові майданчики. При цьому не дуже зрозуміло, якими будуть ці будинки в реальності. Нивки вирішили допомогти вам правильно відібрати новобудови ще на етапі вивчення сайту забудовника: за час роботи нашого проекту ми вивчили сотні таких сайтів і пропонуємо прості Лайфхаки, які зекономлять час і нерви.

Знайдіть розділ зі звітом про темпи будівництва.

У чому користь? Крім очевидної (ви дізнаєтеся, на якій стадії будівництва знаходиться ЖК, зрозумієте, чи швидко його зводять), є ще одна маленька хитрість. Забудовники люблять робити красиві візуалізації, на яких не тільки сам комплекс, але і оточення виглядає привабливо. Але на фотографіях і відео з місця будівництва ви побачите реальну картинку, зможете оцінити, наскільки вам взагалі подобається це місце. Сюди ж бонусом ще один маленький лайфхак. Ідіть в Гугл карти, забивайте в рядку пошуку адресу ЖК, перемикайтеся з карти на перегляд вулиць і вивчайте місцевість, оцінюйте близькість магазинчиків, кафешок та інших об'єктів інфраструктури.

Пропускайте все красивості в описі проекту.

Шукайте конкретну інформацію: територія, що охороняється, наявність консьєржа, вид паркування, марка ліфтів, тип фасаду і матеріали будівництва. Добросовісний забудовник, якому нема чого приховувати, обов'язково вкаже всі ці подробиці. Якщо в описі розповідають, що в інфраструктуру ЖК входять дитячі сади і школи, то остерігайтеся формулювань на кшталт "план будівництва дозволяє побудувати школу" або "допускає будівництво дитячого садка". Якщо такі формулювання на сайті є, то велика ймовірність, що нічого подібного реалізовано не буде.

Шукайте назву забудовника і йдіть на його сайт.

Часто забудовники роблять окремі сторінки для кожного свого проекту. Так що ваше завдання - знайти назву забудовника і перейти на його сайт. Там вам потрібно подивитися реалізовані проекти, звернути увагу, з якого року працює компанія. Чим більше реалізованих проектів, чим довше компанія працює на ринку, тим більша ймовірність, що при покупці квартири на стадії котловану або початкових стадіях будівництва у вас не виникне проблем з очікуванням, коли ж ЖК нарешті добудують. Заодно ви зможете подивитися фотографії вже реалізованих проектів та оцінити якість роботи цієї компанії. Якщо раптом з'ясувалося, що знайти, хто забудовник, виявляється не так вже й легко, значить, йому поки що особливо не чим пишатися. Ймовірно, це взагалі перший проект компанії.

Почитайте розділ новини.

У цьому розділі можна з'ясувати, наскільки клієнтоорієнтований забудовник зводить ЖК. Якщо тут добре ставляться до своїх покупців і власникам майбутніх квартир, то в розділі будуть новини про етапи будівництва, нових іпотечних можливості, акціях, бонуси і т.п. Плюс ви зможете побачити, бадьоро чи в цілому йдуть справи у цього житлового комплексу. Якщо у нього вже є готові корпусу, то позитивними для вас будуть новини про видачу ключів або запис на процедуру прийому-передачі квартири, комори або машиномісця.

Наявність чату.

Наявність чату - в цілому вже є гарною ознакою. Обов'язково поставте ваші запитання - наприклад, чи можливо застосувати материнський капітал, чи є військова іпотека, які її умови. Якщо фахівець в чаті так і не з'явився і не відповів вам (а таке буває) - ознака, відповідно, поганий.

Зайдіть в розділ «Документи» і подивіться проектну декларацію.

Якщо в описі забудовник каже, що буде підземна парковка і дитячий сад, то назва декларації буде виглядати приблизно так: "Багатофункціональний житловий комплекс з вбудованим дитячим садом і підземною парковкою". Порівняйте об'єкти, що становлять ЖК і описані в декларації, з описом на сайті. В ідеалі різниці бути не повинно.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...