Хостинг: що це таке та які види хостингу бувають?

PDF Друк
П'ятниця, 13 січня 2017, 14:24

На сьогоднішній день інтернет настільки щільно увійшов в наше життя, що зараз для того, щоб дізнатися о котрій годині розпочнеться улюблена телепередача, не потрібно купувати телепрограму, а для того, щоб приготувати щось смачненьке, не обов'язково мати при собі кулінарну книгу. Все це є в інтернеті - джерелі інформації, яку ми знаходимо на різних сайтах. Так ось для того, щоб у нас був постійний, цілодобовий доступ до цих сайтів і потрібен хостинг. По суті, хостинг-компанії надають певний обсяг дискового простору на своїх серверах, де і розміщуються сайти наших улюблених кулінарів або акторів. До того ж, хостинг - це і безліч інших корисних речей для зручної роботи сайту: поштові скриньки, бази даних, ftp-доступ і т.д.

Існують різні види хостингу, кожен з яких має свої певні характеристики. Давайте познайомимося з ними ближче.

Віртуальний хостинг - найпоширеніший і найекономічніший вид хостингу. Суть його полягає в розміщення безлічі сайтів на одному сервері, ресурси якого розподіляються між цими сайтами. З таким хостингом ви отримуєте вже встановлене раніше ПЗ на сервері без можливості встановлювати додаткові модулі і програмне забезпечення. В даному випадку вам буде доступна лише панель управління. Але тут є і своя перевага, адже у вас не буде потреби виконувати будь-які налаштування - це вже турбота системних адміністраторів.

VDS хостинг (Virtual Dedicated Server) - у вашому розпорядженні буде віртуальний виділений сервер, який знаходиться на фізичному сервері хостинг-провайдера. Незважаючи на той факт, що у вас будуть «сусіди» на фізичному сервері, на стабільність і безпеку вашого сервера це не вплине. Перевагою VDS сервера є можливість встановлювати, змінювати і видаляти ПЗ, а також те, що з ним вам буде надано гарантований обсяг ресурсів під ваш проект.

Виділений сервер (dedicated server) – ця послуга передбачає оренду окремої фізичної машини. Такий варіант хостингу дуже привабливий своїми можливостями: ви не ділитеся ресурсами сервера, виконуєте будь-які необхідні налаштування, можете встановлювати будь-яке ПЗ і т.д. Але, в той же час, такі можливості обійдуться значно дорожче, ніж інші види хостингу. Плюс, так як управляти сервером ви будете самі, у вас повинні бути навички адміністрування.

Сolocation - послуга, яка схожа з попередньою, але з тією відмінністю, що ви не орендуєте сервер, а розміщуєте свій у хостинг-провайдера.

Крім цього, хостинг можна поділити і за іншими параметрами: хостинг може бути платним або безкоштовним; щодо завдань виділяють хостинг сайтів, форумів, файловий хостинг; по ресурсам і технологіям - хостинг PHP, хостинг MySQL.

Ну що ж, мабуть, це той основний матеріал, який хотілося б розповісти про хостинг. Будьте уважні при виборі хостингу, правильно оцінюйте потреби вашого сайту і свої можливості.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...