Що таке віртуальний хостинг та які його особливості

PDF Друк
П'ятниця, 13 січня 2017, 14:21

Сьогодні в мережі інтернет ви можете знайти величезну кількість різних сайтів, блогів, магазинів, порталів і так далі. Але для того, щоб всі ці ресурси були доступні в веб-просторі, їм потрібен хостинг. Існують різні види хостингу – VDS хостинг, виділений сервер, колокейш, але зараз хотілося б поговорити саме про віртуальний хостинг, який досить популярний на сьогоднішній день і на якому розміщується величезна кількість веб-сайтів. Що ж являє собою цей сервіс і чому він такий популярний? Давайте з’ясовувати.

Ітак, віртуальний хостинг (англ. shared hosting) - вид хостингу, суть якого полягає в розміщенні більше, ніж одного сайту на веб-сервері. Простіше кажучи, ваш сайт буде знаходитися на жорсткому диску сервера вашого хостинг-провайдера і зможе використовувати всі обчислювальні ресурси цього ж сервера. При цьому, на тому ж сервері будуть знаходитися і інші веб-проекти. Такий сервіс досить популярний і затребуваний на ринку, так як одним з головних його переваг є можливість розміщення декількох сайтів на одному і тому ж сервері. Це, в свою чергу, досить важливий момент, так як кількість веб-сайтів значно перевищує кількість хост-серверів.

Чим же ще такий привабливий цей тип хостингу? По-перше, привабливою буде його вартість. Якщо ви оберете shared hosting, то коштуватеме вам ця послугу в рази менше ніж, наприклад, оренда виділеного сервера. При цьому, у вас завжди буде можливість звернутися в технічну підтримку за допомогою в разі виникнення некоректної роботи вашого сайту або з питань налаштування сервісів. По-друге, вам не потрібно буде управляти сервером, що само по собі є трудомістким процесом, який вимагає певних знань і навичок. З віртуальним хостингом всі налаштування виконуються системними адміністраторами. Також до переваг цього типу можна віднести автоматичне створення резервних копій, яке пропонується більшістю хостинг-компаній, а також те, що вам не доведеться піклуватися про боротьбу з хакерами і DDoS-атаками - це вже турбота провайдера.

Але, як зазвичай це буває, поряд з плюсами є й мінуси. До недоліків сервісу можна віднести: переповнення сервера, сусідство сайтів, безпека. Звичайно, це не ті проблеми, на які можна закривати очі, але все-таки переваг у віртуального хостингу більше, ніж недоліків. Тому, якщо у вас невеликий проект, який не вимагає всієї потужності сервера, то shared hosting стане для вас відмінним рішенням.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...