Вчора вшановували пам'ять В’ячеслава Чорновола

PDF Друк
Четвер, 26 березня 2015, 14:44

25 березня 2015 року минають 16-і роковини з часу, коли не стало багатолітнього політв’язня, голови Народного Руху України, Героя України В’ячеслава Чорновола. З цієї нагоди у м.Івано-Франківську біля пам’ятника В’ячеславу Чорноволу за участю представників духовенства традиційних християнських конфесій, обласної, міської влади та громадськості відбулося віче на вшанування пам’яті однієї з найвизначніших постатей українського державотворення кінця ХХ століття. Всечесні отці відслужили панахиду за В’ячеславом Чорноволом, по завершенню якої відбулось покладання квітів до пам’ятника, встановленого на його честь. Окрім того, під час віче присутні вшанували хвилиною мовчання полеглих у зоні АТО українських військових.

Зі словами скорботи та спогадів до громади звернулись: заступник міського голови Михайло Верес, заступник Івано-Франківської крайової організації Народного Руху України Ярослав Єфімчук, народний депутат України І демократичного скликання, соратник В’ячеслава Чорновола Дмитро Захарук.

Кожен з них говорячи про В’ячеслава Чорновола, згадував найперше його людські і високі моральні якості, беззастережну відданість справі здобуття незалежності та європейського шляху розвитку української держави, а також пов’язані з цим сподівання, втіленню яких, завадила загибель провідника Народного Руху України за нез’ясованих досі обставин.

У цьому контексті, заступник міського голови Михайло Верес заявив наступне: «Сьогодні ми, згадуючи В’ячеслава Чорновола, можливо по-доброму, заздримо тим країнам, які в кінці минулого століття зуміли вийти з тоталітарного режиму і сьогодні стали успішними державами. Заздримо, бо добре знаємо, що якщо б Україна 1991 року підтримала В’ячеслава Чорновола на виборах Президента, то, напевне, тоді пішла б європейським шляхом. Тому, В’ячеслав Чорновіл сьогодні - це втрачений шанс України піти європейським шляхом ще в кінці ХХ століття».


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...