Прописка: як без неї вклеїти фото у паспорт?

PDF Друк
Понеділок, 25 липня 2016, 14:30

До редакції нашого видання звернувся мешканець нашого міста із наступним питанням:

У зв’язку із продажем житла, ще у 2010 році я знявся з реєстрації за місцем проживання у Донецьку. З того часу постійно мешкаю в Івано-Франківську в квартирі, яку знімаю. Періодично на відносно тривалі періоди вибуваю у Київ, де проживаю іноді по півроку. У даний час мені виповнилося 45 років, але вже близько трьох місяців у моєму паспорті не вклеєна фотокартка.
Як та де саме мені вклеїти фото у паспорт згідно мого віку?

О. Мельник, м. Івано-Франківськ

За роз’ясненням ми звернулися до юристів Юридичної компанії Лекс Форі, що спеціалізується на міграційному праві, м. Київ, сайт: http://propiska.lexfori.in.ua/

Справа у тому, що згідно вимог чинного законодавства вклеювання фотокартки у паспорт при досягненні особою віку 25 або 45 років здійснюється підрозділами міграційної служби України за зареєстрованим місцем проживання особи, - пояснив Єгор Тесленко, юрист. У разі, коли особа знята з реєстрації дана операція виконується підрозділом міграційної служби за останнім місцем реєстрації такої особи. Проте у випадку пана Мельника це фізично неможливо зробити у Донецьку з огляду на всім відомі обставини.

Можливо було б провести цю операцію за місцем перебування тимчасово переміщеної особи, на підставі довідки, що підтверджує надання відповідного статусу. Такі довідки оформлюються органами соціального забезпечення населення за місцем перебування тимчасово переміщенної особи. Проте, ураховуючи, що автор звернення виїхав із Донецька ще у 2010 році, то у нього відсутні підстави для отримання вказаного статусу.

У схожій ситуації у даний час перебуває багато наших співвітчизників. З огляду на вказане постає нагальне питання про необхідність внесення змін у чинне законодавство, що регулює порядок оформлення і видачі паспортів громадян України.

До внесення таких змін єдиним виходом є реєстрація місця проживання у придбаному власному житлі, якщо таке є, або у знайомих, друзів чи орендованому житлі. Наша компанія також надає послугу реєстрації місця проживання на підставі строкових договорів оренди житла. У такому випадку подати документи на вклеювання фотокартки при досягненні особою віку 25 або 45 років здійснюється одночасно із поданням документів для реєстрації місця проживання. Відповідальність за несвоєчасне виконання цього обов’язку на даний час обмежена попередженням.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...