На Франківщині презентувати правдиву історію України

PDF Друк
П'ятниця, 01 травня 2015, 12:16

україна історіяВ Івано-Франківській науковій бібліотеці презентували тритомне видання «Чекістське досьє окупованої України».

Провести паралелі між  окупацією України у минулому столітті та сучасними  подіями на Сході прийшли  прикарпатські науковці,   молодь та представники влади.

Як зазначив голова товариства «Меморіал» Роман Круцик, презентувати правдиву історію країни  допомогли  меценати, українська діаспора та Міжнародний фонд «Відродження». До видання останнього тому долучилися науковці товариства «Меморіал».

За словами авторів, унікальний збірник матеріалів вдалося опублікувати завдяки клопіткій та тривалій роботі науковців київського товариства «Меморіал». Впродовж трьох років їм вдалося опрацьовувати 56 томів документів із Державного галузевого архіву СБУ. У трьох томах збірника представлено фотокопії більше 3000 тисяч документів, так званих «Паспортів областей України». Цінний матеріал не лише для істориків та політологів, але й для фахівців інших галузей.

На переконання Романа Круцика, головне завдання цих матеріалів полягало в тому, щоб на основі об’єктивної інформації, забезпечити надійну «радянізацію» українських земель та попередити будь-які прояви визвольних устремлінь українців.

«Найбільший супротив проти СРСР чинили осередки організації українських націоналістів Донеччини, - зазначив Роман Круцик.- Зважаючи на шалений опір, Москва не вірила, що їй вдасться втримати Україну у складі СРСР. І особливо  це стосувалося Східної України».

«Чекістсьске видання окупованої України», на думку присутніх, може слугувати вагомим аргументом  у боротьбі з сучасною пропагандою Кремля.

Зауважимо, що  комплекти книг «Чекістське досьє окупованої України» за розпорядженням Aдміністрації Президента України, Міністерства освіти і науки, Міністерства культури безкоштовно передаються усім обласним публічним бібліотекам, державним і галузевим архівам та університетам всієї України.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...