На Прикарпатті вшанували пам’ять полковника УПА

PDF Друк
Неділя, 11 січня 2015, 17:35

З нагоди століття від дня народження людини, яка все своє життя прагнула до втілення української національної ідеї, відстоюючи волю та незалежність рідної землі, біля храму Преображення Господнього УГКЦ (вул. Калуське шосе, 3) провели панахиду. Духовенство, парафіяни храму, представники влади та громадськості помолилися за упокій душі Василя Андрусяка, а також поклали квіти до меморіальної дошки на його честь, встановленої на стіні церковної будови.

«Всього лише 31 рік відміряла доля Василеві Андрусяку, та він своїм яскравим життям, сповненим самопожертви, героїзму і нескореності, назавжди залишився в пам'яті прийдешніх поколінь, - зазначив у коментарі в. о. заступника голови обласної державної адміністрації Ігор Пасічняк. - Історію України фальсифікували, спотворювали та перекручували усі окупанти наших земель, усі недруги в Україні та поза її межами. Вони роблять це й сьогодні. Тому маємо докласти максимум зусиль гідними заходами і діями, щоб донести правдиве слово про славну сторінку нашої історії, про УПА та її героїв».

Довідково

Василь Андрусяк народився в 1915 році у Снятині. Брав активну участь в діяльності українських організацій «Пласт», «Сокіл», «Просвіта», пізніше — Організації українських націоналістів. Був одним з головних організаторів Української повстанської армії на Прикарпатті, командиром Станиславського тактичного відтинку «Чорний ліс». Відомий під псевдонімами Чорний, Грегіт, Коваль, Різун, Різьбар.

Загинув 24 лютого 1946 року у Чорному лісі в Богородчанському районі у сутичці з загонами НКВС.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...