З історії нашої культури

PDF Друк
П'ятниця, 11 квітня 2014, 15:15

Розписні франківські підноси відомі і популярні на території нашої області вже майже два століття. Квіткові букети на чорному лакованому тлі з повним правом вважаються одним з найбільш яскравих символів сучасного народного мистецтва Покуття.Розписні франківські підноси відомі і популярні на території нашої області вже майже два століття. Квіткові букети на чорному лакованому тлі з повним правом вважаються одним з найбільш яскравих символів сучасного народного мистецтва Покуття.

Франківські квіти зачаровують своєю дивовижною і загадковою красою. Букети на підносах не можна назвати натюрмортом - художники не пишуть з натури, а тільки по уяві. Не можна назвати букети і орнаментом - надто емоційні квіти, вони вражають яскравими фарбами і живими формами.

За останні роки інтерес до мистецтва, переданому з покоління в покоління в селах, сильно виріс. Розкішні підноси представлені не тільки в українських музеях, а й у будинках відомих артистів і вчених, лікарів і вчителів, політиків і бізнесменів.

Фестиваль розпису задуманий, як майданчик для всебічного знайомства з самобутньою техніків розпису Покуття. У програмі фестивалю заходи для різних аудиторій.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...