Роман Бончук узявся за створення монументальної ікони під назвою «Небесна сотня»

PDF Друк
Четвер, 20 березня 2014, 13:57

Художник з Івано-Франківська Роман Бончук узявся за створення монументальної ікони під назвою «Небесна сотня». Кількамісячне простистояння у Києві автор хоче відтворити на 6-метровому полотні.

Розміри триптиху – шість на два з половиною метри. Першу його частину художник присвятив битві на Грушевського. Тут Архангел Гавриїл сповіщає про важливі події на землі. Є на малюнку Любомир Гузар та інше духовенство. Центральну частину полотна займає протистояння на Інститутській. На передньому плані яскравими фарбами автор зобразив Боже світло.

«Триптих – своєрідні ворота. По-суті, якщо взяти об‘єктивно, то ці люди потраплять в рай і з часом, можливо, отримають можливість бути святими, тому що вони пролили кров за нашу землю», – розповів автор ікони Роман Бончук.

Перш ніж узятись за роботу, Роман Бончук уважно вивчив біографію кожного з Небесної сотні. А потім один за одним малював портрети. Каже. що усі ці люди доволі різні, однак  їх єднає любов до батьківщини.

«Ці люди у житті були героями та патріотами. Найбільше мене здивувало те, що вони своїм батькам чи іншим родичам казали, що ніби-то не на Майдані, хоча  насправді були у гарячих точках. Я малюю цю ікону, щоб усі померлі герої щодня нагадувати людям про відповідальність в житті, перед народом», – зізнається Роман Бончук.

Роботу над іконою «Небесна сотня» автор має намір завершити уже за кілька днів. Після чого покаже її усім охочим.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...