Що думають жителі Прикарпаття з приводу перейменування вулиць

PDF Друк
П'ятниця, 01 серпня 2014, 09:11

Після подій цієї весни в населених пунктах України влада приймала рішення про перейменування вулиць. У свою чергу, Vsemisto-if.info вирішило дізнатися у жителів Івано-Франківська, що вони думають з цього приводу.

Олексій

- Змінюватися потрібно, але це питання, я вважаю, далеко не першочергове. Є проблеми на порядок важче, які потрібно негайно вирішувати. І, як кажуть, насамперед потрібно міняти корінь питання, а не побічні моменти. Національний прапор і гімн, вважаю, грають більш важливу роль, ніж назва вулиць. Необхідно повернути первинний гімн і положення смуг на прапорі - в такому випадку народ почне міняти свідомість і світогляд.

Дмитро

- Моя думка - проти. Так як сам процес перейменування вулиць дуже витратна процедура, з урахуванням кількості вулиць з радянською назвою. Це історично так склалося, міняючи назви вулиць, ми втрачаємо "коріння". І чому виникло питання про зміну назв??? Кому і навіщо це вигідно? Це театр абсурду на політичному грунті, як на мене. Я вважаю, що у нас є більш насущні проблеми, і нам потрібно займатися більш важливими питаннями. До речі, подібні штуки - перейменування вулиць, знесення пам'ятників - це відрив від історичної пам'яті. Це не є добре, оскільки швидше за все це робиться для того, щоб потім було ще простіше управляти людьми.

Олександр

- Я за. Справа в естетиці. Вулиця Яблучна звучить куди краще, ніж вулиця "Радянська" або "Комсомольська". Або вул. Клубна (бо там раніше був клуб) звучить краще, ніж вулиця якогось радянського діяча, де його там ніколи не було. І того ж "Карла-Марла", добре що його перейменували в Грушевського, він таки щось зробив для нашої країни. Я був у Трірі, на батьківщині Маркса, так от не знайшов я там вулиці Карла Маркса. А взагалі, я за відсутність істерик в цьому плані, а то перейменують половину міста - і чорт знає, як потім до цього звикати.

Марина

- Мені не зрозуміло, чому під час війни наш уряд займається такими питаннями, коли немає коштів забезпечувати армію, коли навіть у нас в області - тисячі соціально незахищених людей, в тому числі, біженці з південного сходу. Я проти, щоб цим займалися у складний для України час. Нехай перейменовують, коли настане мир.

Вікторія

- Якщо вулицями з радянським назвам повернуть їхні колишні назви, які були ще в царські часи, то я категорично проти. М'яко кажучи, вони не відображають сучасну епоху, такі назви вулиць були зрозумілі тоді, століття-два тому, тому що і місто тоді був зовсім інший. А радянські назви вулиць, можливо, і були нав'язані нам, але люди звикли до них. Навряд чи хтось із городян буде сприймати зміни позитивно. До того ж, всім, хто живе на цих вулицях, доведеться міняти прописку в паспорті, а це зайва паперова тяганина, вона нікому зараз не потрібна. Нехай краще залишається так, як було.

Василь

Не можу дати чітку відповідь, але скажу: потрібно дуже серйозно підійти до цього питання, вивчити історичні моменти, тобто, що конкретно робив кожен з діячів.

Аніка

- Я проти! Багатьом людям потім доведеться стояти в чергах, щоб змінити документи, а серед таких людей є і ??ті, хто за станом здоров'я не може вийти і відстояти чергу. Почнеться плутанина, я і зараз не дуже орієнтуюся в вулицях, а після перейменування і поготів втрачу орієнтир. Замість того щоб займатися перейменуванням вулиць, нехай краще займуться латанням дірок на дорогах.

Дмитро

- Вважаю, що в місті є купа інших нагальних проблем. Наприклад, боротьба з нелегальними парковками, стан доріг, корупція.

Ілля

- Як на мене, то це своєчасно. Ідея перейменування, хороша, потрібно викликати в людей патріотизм. Тим більше, люди, на честь яких перейменовують вулиці віддали найцінніше за свою любов до України.

Анатолій

- Історія - це добре, тільки якщо історичні діячі робили твоєму народу добро, а не знищували його. Назви повинні відображати як справжнє, так і минуле. У нашому випадку, є тільки минуле, сьогодення майже немає. Якщо суспільство вимагає змін, то вони повинні стосуватися всього: політики, напрямки розвитку держави, самого суспільства, ну і вулиць теж.

Олександр

- Я виступаю за зміну назв вулиць, які названі на честь діячів комуністичного режиму, ТОМУ ЩО ця тоталітарна система є ворожою для України, заважала розвиватись нашій власній культурі. Але треба ще звернути увагу на сам процес зміни назв вулиць.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...