100 років від звільнення

PDF Друк
Понеділок, 24 липня 2017, 12:11

Колись Україна переживала страшні часи, ще гірші ніж зараз. І зараз вже пройшло 100 років від часу, коли Франківськ звільнили. На початок Першої світової війни у серпні 1914 року Станіславів, нинішній Івано-Франківськ входив до коронного краю Галичини та Володимерії у складі Австро-Угорської монархії. Це було прифронтове місто, яке приймало всі удари. Часи були справді жахливі, влада часто змінювалась.

Під час цього було знищено багато будівель, розтрощили місто, проте потім поступово відновлювали. Були регулярні наступи, час від часу знову знищували місто. У місті Станіславові відбувалися погроми. Першими жертвами були євреїв. Влітку 1917 року німецько-австрійська армія наступала на Станіславів. Російська піхота відступала. За мірками тої війни це була сутичка, бо з обох боків було кількасот солдатів, але для історії польської мілітарної справи?—?це важлива подія.

24 липня 1917 року австро-німецькі війська звільнили Станіслав від російської армії. На початку 1918 року Росія вийшла з Першої світової війни, а восени цього ж року Австро-Угорщина перестала існувати. У наступні місяці за місто воювали прихильники Станіслава та Станіславова.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...