Колекційна збірка гуцульських та покутських прикрас представлена в Коломийському музеї

PDF Друк
Субота, 28 червня 2014, 16:05

"Святочна" - під такою назвою відкрито виставку гуцульських та покутських прикрас з колекційної збірки Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття.

Зґарди, ґердани, силянки, коралі, венеціанське намисто, таляри, шелести, чепраги, пряжки, персні, кульчики, чільця, жіночі весільні вінки, чоловічі весільні букети, пояси, святковий одяг, а також вироби сучасних майстрів об’єднані спільною темою «Святочне». Яскравим доповненням виставки є широкомасштабні світлини гуцулів.

Колекційна збірка оригінальних зразків найрізноманітніших гуцульських та покутських прикрас, представлених на виставці, репрезентує Косівський, Верховинський, Надвірнянський, Путильський, Вижницький і Рахівський райони Гуцульщини та Снятинський, Городенківський і Коломийський райони Покуття.

Усі народні гуцульські прикраси, представлені на виставці, тісно пов’язані з обрядовим життям гуцулів, їхніми звичаями та культурою. Горяни наділяли ці речі магічними властивостями й вірили в їхні оберегові функції.

Один з відомих дослідників Гуцульщини Володимир Шухевич у своїй фундаментальній праці «Гуцульщина» писав: «Окраса підносить індивідуальність особи, виріжняє особу від загалу і виносить її мов би на висше становище». Тож і сьогодні гуцульські прикраси, з часу витвору яких промайнуло близько двох століть, не втрачають свого призначення і краси й нині.

Виставка триватиме впродовж липня-серпня.

Оля ПОЛЮК


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...