Медовий Спас свято

PDF Друк
Вівторок, 19 серпня 2014, 20:25

14 серпня українці святкують Медовий Спас. До нас це свято прийшло з Візантії, а точніше з переносом частки хреста господня до храму Софії. З його допомогою освячували воду для ії очищення та для призивання дощу у спеку.

У цей день відзначається пам'ять сімох мучеників.

Греко-католики та православні християни здійснюють у це свято чин освячення води і меду. Цим вони виражають подяку Богу за зібраний урожай. По традиції у цей день готують "маковійську квітку" - це букет з добавкою м'яти, нагідок, чабрецю, і самого маку яку потрібно освятити у церкві. Кожна квітка має своє таємне значення, а для маку виділяється велике місце. Його перев'язують окремо та намагаються гарно виділити його. Після того? як освятять квіти прячуть за ікони та зберігають до весни. До Маковію готують пісний борщ з грибами. Також прийнято на Маковій освячувати криниці та джерела.  Організуються хресні ходи до річок, озер, водоймищ. Воду освячували та потім купали в ній себе та худобу.

Після спасу починається Успенській піст. Він буде тривати два тижня. Спас символізує перші проводи літа, тому у цей день починають відлітати ластівки.

Вважається, що як пройде Маковій таким буде і Успіня (28 серпня)


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...