Експертна оцінка нерухомості – що це таке?

PDF Друк
Неділя, 05 червня 2016, 14:38

Вже декілька років при будь-якій операції з нерухомістю, будь то продаж квартири, або, наприклад, спадкування земельної ділянки із будинком, нотаріуси вимагають надати їм звіт оцінювача. Про експертну оцінку нерухомості як процедуру написано багато , але багато з пересічних громадян про неї навіть не чули.

Що таке оцінка майна

Під експертної оцінкою нерухомості або будь-якого іншого майна розуміють процедуру визначення його ринкової вартості. Ринкова вартість – це сума коштів, за яку можливо продати майно максимально вигідно як для продавця, так і для покупця. Тобто це максимальна сума, яку погодиться сплатити покупець , і водночас мінімальна сума, за яку продавець буде готовий продавати свою власність.

Навіщо це потрібно

Оцінка майна нотаріусу потрібна для того, щоб розрахувати податки. Адже при продажу дві сторони угоди можуть вказати в договорі занижену ціни. А при даруванні нерухомості її вартість не фігурує взагалі. При продажу майна нотаріус розраховує податки із більшої з двох вартостей: вказаної у тексті угоди та розрахованої ринкової вартості майна зі звіту оцінювача. У більшості випадків, якщо продавець та покупець вказуються у договорі реальну ціну угода, ринкова вартість зі звіту не є більшою за неї. Проте варто заздалегідь повідомити оцінювачів щодо реальної ціни угоди, аби вони мали можливість дещо "підтягнути" вартість вниз, аби Ви не сплачували зайві кошти.

Як замовити послугу

Експертною оцінкою нерухомості займаються приватні компанії, в яких є чинні дозвільні документи, що видає Фонд державного майна України. Так склалося, що державними органами визначається вартість лише великих об’єктів під час приватизації. Тому до обрання оцінювача треба підходити уважно. Однією з відомих фірм, яка проводить оцінку майна по всій території України є компанія «ОЦІНКА.УКР» (сайт «ОЦІНКА»). А на головному сайті групи компаній можна знайти не тільки вичерпну інформацію щодо тарифів та процедур проведення експертної оцінки нерухомості, але й відповіді на найбільш поширені запитання, які виникають у клієнтів при замовленні цієї послуги. Ще раз звертаємо Вашу увагу на важливість правильного вибору оціночної компанії, адже часто-густо вже у нотаріуса виявляється, що той чи інший документ оцінювача не є чинним, а сам фахівець вже втратив право займатись професійною оціночною діяльністю. Будьте пильними!


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...