В екології Прикарпаття працюють величезні корупційні схеми?

PDF Друк
П'ятниця, 26 червня 2015, 18:32

Ольга Галабала заявила, що посадові особи, які причетні до неефектвного витрачання екологічних коштів, мають бути притягнені до кримінальної відповідальності. «Не виключено, що ми натрапили на «осине гніздо» величезних корупційних схем, які роками працюють в області. Коли мільйони осідають в кишенях чиновників, в той час як екологія Прикарпаття знищується».

«Ми провели аналіз куди витрачали екологічні кошти області і виявили, що інформації здебільшого немає, а відповіді на наші звернення до ОДА з проханням надати звіт, ми не отримали. З доступних джерел «ВОЛЯ» з’ясувала, що з 414 млн. гривень, які потенційно могли бути отримані як екологічний податок за попередні 4 роки, рішеннями Івано-Франківської облради виділено близько 180 млн. гривень. на природоохоронні заходи. Це при тому, що в попередні роки екологічні кошти могли виділятися виключно на природоохоронні цілі. Де «зникло» більше 200 мільйонів поки що не відомо. Скільки грошей конкретно витратили на кожен об’єкт – також невідомо», - підкреслила член Ради партії «ВОЛЯ» Ольга Галабала. – Тому разом з громадськістю та експертами провели екологічний рейд перших двох об’єктів, на кожен з яких витрачено понад мільйон гривень. Висновок сумний - об’єкти в напів зруйнованому стані, відповідно, екологічний результат не досягнутий».

Активісти «ВОЛІ» і громадськість побачили, що очисні споруди Ворохти не працюють, хоча на них витрачено 1,5 млн. гривень. Не виконують очистку стоків і споруди туберкульозного відділення Солотвинської, на які виділено 1,1 млн. гривень.

«Івано-Франківський обласний бюджет – третій в Україні за обсягом надходжень екологічного податку, попереду лише Дніпропетровська і Донецька області. Цей податок платять великі підприємства області, що наносять шкоду навколишньому середовищу, - наголосила політик. - Загалом зі 115 млн. гривень цього податку обласною радою у 2015 р. спрямовано на природоохоронні заходи 46,8 млн. гривень. Наприклад, Яремчанська міська рада не отримала жодної копійки з цих коштів. Це при тому, що від Заросляка до Делятина ніде не працюють очисні споруди і всі нечистоти зливаються в річку Прут».

Зі слів Ольги Галабали, дослідження якості води у річці Прут, яку активісти «ВОЛІ» за власний кошт проводили два роки тому, показали, що вода не придатна навіть до технічного використання. - «Якщо влада і далі витрачатиме екологічні гроші на вітер, то область потопатиме в нечистотах, наш туристичний край не матиме перспективи для розвитку».

Нагадаємо, партія «ВОЛЯ» вимагає від Івано-Франківської облдержадміністрації надати інформацію скільки коштів екологічного податку надійшло протягом 2011-2014 років, на які об’єкти ці гроші витратили. Також «ВОЛЯ» вимагає підготувати та оприлюднити звіт про здійснення даної програми з актами виконаних робіт, а до розробки проекту наступної обласної програми охорони довкілля на 2015-2020рр. залучити громадськості та експертів.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...