Двох івано-франківських суддів мобілізували до армії

PDF Друк
Вівторок, 09 червня 2015, 10:15

До «Народного Контролю» звернулися сім’я обвинувачуваного Романа Струца, який через змінну судді може ще на невизначений термін залишитися за ґратами.

Як повідомляв «Народний Контроль» Романа обвинувачують у вбивстві валютчика. Його мати переконує: сина підставили, адже хлопець того злощасного вечора був вдома. Жінка у розпачі: за шість років пережила десятки судів. Коли Романа закрили у СІЗО, йому було лише 20.

За 6 років у СІЗО Роман пережив чимало. Після мобілізації судді, який веде справу, хлопець може затриматися за гратами ще на кілька років. Адже передача справи з одних рук в інші – довгий процес.

«Той суддя який вступає,  він погоджується з усіма тими процесуальними рішеннями , які приймалися до цього. Сторони, які беруть участь в цій справі теж погоджуються на те, щоб цей суддя, який  обраний в автоматичному порядку, продовжив розгляд справи уже на тій стадії, якій вона знаходиться. Якщо хоч один заперечує, тоді відповідно – все спочатку», – пояснює Тарас Антоняк, голова Івано-Франківського міського суду.

Якщо справу Романа Струца будуть знову затягувати, його адвокат вимагатиме зміни запобіжного заходу, аби хлопця перевели додому.

«Ця справа уже може бути предметом розгляду у Європейському суді тому що держава Україна, в особі судових органів, не забезпечила розумних строків особі – людині, яка обвинувачується у вчиненні особливо тяжкого злочину», – каже адвокат обвинуваченого Володимир Соботник.

«Народний Контроль» й надалі слідкуватиме за справою Романа Струца. Ми закликаємо Феміду не затягувати із правосуддям, а також змінити запобіжний захід по відношенню до хлопця, який роками сидить за ґратами без вироку. Наступне судове засідання відбудеться 18 червня ось у цьому суді. І ми обов’язково будемо тут.

Інна Сендецька-Монюк, Роман Кочержук, «Народний Контроль».


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...