З 10 червня маршрутки у Франківську подешевшають до 2 гривень?

PDF Друк
Понеділок, 08 червня 2015, 14:22

маршрутки подешевшаютьЩо зміниться у франківських маршрутках після 10 червня?

З десятого червня значна кількість івано-франківських маршруток возитиме пасажирів за ціною у дві гривні. Адже за домовленістю із місцевою владою, до дати "ікс" вони повинні встановити gps-трекери та ввести обілечування пасажирів.

Однак уже зараз бачимо, що перевізники нехтують домовленостям, та спираючись на різні обставини відмовляються встановлювати їх. Погоджується із цим і директор департаменту комунального господарства, транспорту та зв’язку Михайло Смушак.

"Можу впевнено сказати, що після десятого червня у місті значно скоротиться кількість маршруток", - зауважив Смушак.

Зокрема, на середину тижня gps-трекерами уже обладнано понад 120 маршруток. Займається цим житомирська фірма "Автоімідж" яка здобула перемогу у конкурсі.

"Встановлюють їх зазвичай ночами, адже автобуси вдень перебувають на маршрутах. Паралельно йде налагодження програмного забезпечення, вводяться всі зупинки, початок та закінчення рейсів. Все для того, щоб можна було формувати звітність", - розповідає головний комунальник.

Він додає, gps-трекери фіксуватимуть всі порушення. Зокрема, і перевищення швидкості, а також час простою на зупинках. Люди зможуть самі контролювати дотримання графіку руху.

"Таким чином мешканці знатимуть, що автобус є до 22 години, то він так і буде їхати. Адже перевізники та водії боятимуться з'їзджати з маршрутів швидше, як це було раніше - захотів поїхав у 6 – 7 годині", - коментує Михайло Смушак.

За його словами, зараз йде облаштування диспетчерського пункту. До кінця тижня повинні привезти великий екран де буде карта міста і можна буде в онлайн режимі спостерігати за рухом автобусів. А запрацює все 10 червня.

Слідкувати за тим, щоб перевізники які не встановили gps не брали 3,50 чи 4 гривні будуть спеціально створені робочі групи. Їх головний комунальник створив п’ять, які складаються з трьох чоловік. Вони із самого ранку 10 червня їздитимуть тими автобусами які не встановили їх.

"Як тільки виявимо, що хтось з водіїв взяв 3,50 чи 4 гривні в той же день подаємо міському голові клопотання про розірвання угоди з перевізником. Це стосується і видачі квитків", - підсумував Смушак.

Варто зазначити, наприкінці квітня очільник Івано-Франківська Віктор Анушкевичус говорив про те, що потрібно зменшити кількість маршруток в місті. За його словами, із 260 міських маршруток повинні залишитися тільки 200. Тож містянам залишається тільки очікувати, що якість надання послуг приватними перевізниками міста нарешті покращиться.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...