У Франківську обмінювалися кращими практиками місцевого самоврядування

PDF Друк
Понеділок, 25 травня 2015, 12:18

В обласній державній адміністрації розпочався семінар з обміну досвідом «Кращі практики місцевого самоврядування у сферах надання публічних послуг, енергозбереження та енергоефективності, розвитку бізнесу та співробітництва громад».

Захід організований Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України у співпраці з Програмою Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні».

Учасників семінару, які представляють різні регіони держави, привітали голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук, голова обласної ради Василь Скрипничук.

«Напрацьований сьогодні досвід розвитку місцевого самоврядування – ключ до активності громад, прозорості у роботі місцевої влади, покращення надання якісних адміністративних, соціальних, культурних та освітніх послуг, що є потребою сьогодення, – наголосив у своєму вітальному слові Олег Гончарук. – Той досвід, який є у нас, в інших областях, потребує комунікації, об'єднання та якнайшвидшої реалізації Актуальними є і питання енергозбереження і енергоефективності, які сьогодні розглядатимуться. Енергоефективінсть і енергозбереження  –  це питання нашої безпеки, над чим зараз активно працює обласна державна адміністрація».

Як прозвучало на семінарі, прикарпатські громади, розвиваючи місцеве самоврядування, долучаються до реалізації спільного проекту ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, проведення обласних конкурсів проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, що дає змогу покращити благоустрій територій, здійснити заходи з енергозбереження та енергоефективності, створити стимули для активізації громад.

Презентуючи досвід області, на семінарі до уваги присутніх запропонують декілька кращих практик місцевого самоврядування, які стосуються, зокрема, акції «Купуємо івано-франківське – даємо роботу івано-франківцям», запровадження енергоефективних заходів на території Старолисецької сільської ради шляхом використання місцевих природних ресурсів, програм енергоефективності та енергозбереження у місті Долині.

Також у програмі семінару – кращі практики інших областей: «Надання послуг мешканцям на якісно новому рівні» (Вінницька міська рада) та «Реабілітація дітей-інвалідів м. Комсомольськ на основі об'єднання зусиль та ресурсів громад та бізнесу» (Комсомольська міська рада, Полтавська область).


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...