На Прикарпатті парафіяни посадили дерева

PDF Друк
Понеділок, 06 квітня 2015, 13:24

Нещодавно, після низки представлень Великопосної екологічної ініціативи “Екологічне навернення для порятунку створіння” на різних парафіях Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ, на запрошення о. Василя Ткачука, пароха храму Зіслання Святого Духа смт. Ланчин, до місцевої громади прибув о. Назарій Мицко, референт Бюро УГКЦ з питань екології даної єпархії.

З подібним представленням ініціативи, на запрошення о. Андрія Цесліва, адміністратора храму Різдва Пресвятої Богородиці, с. Ворона, цієї ж єпархії, було запрошено о. Назарія Мицка і о. Михайла Дзуля, референта Екобюро Івано-Франківської архієпархії.

У своїй проповідях референти звертали увагу вірних на згубну дію “екологічного гріха”. Священики та віряни молилися молебень до Бога Творця та екологічну Хресну дорогу.

Духовні отці роз’яснювали присутнім вірним, що заповіді “не вбий” та “не кради” стосуються також і тих випадків, коли людина безвідповідально ставиться до Божого створіння – природи. Також парафіяни ознайомилися з вмістом ековалізи та сучасними новинками, які допомагають економно та ощадливо використовувати Божі дари. Наприкінці всі робили екологічний іспит совісті.

На завершення представлення ініціативи присутнім було роздано інформаційні флаєри, щоб вони мали змогу донести до своїх близьких та знайомих інформацію про проблеми з підпалами сухої трави та шкідливості пластмасових квітів та вінків.

Одним з головних пунктів під час проведення Великопосної ініціативи є дияконія – практичний вияв шанобливого ставлення до Божого створіння. Посадкою саду до даної ініціативи долучилася парафія святих Володимира і Ольги у м. Коломия. Місцевий екореферент та настоятель храму о. Іван Петруняк з парафіянами після молитви до Бога Творця активно приступили до посадки. Екореферент звернувся до присутніх, що слова “порати і догладати” актуальні і сьогодні, тому важливо не тільки посадити дерева, а й доглядати, щоби пізніше можна було насолоджуватися їхніми плодами. Парафіяльне подвір’я поповнилося свіжо посадженими яблунями, грушами та сливами.

Ініціатори даної екоініціативи переконані, що ті громади, які підтримали ініціативу і дізнались багато цікавого і нового, мають всі шанси змінити їхній спосіб життя на більш дружній до довкілля, виражаючи цим, що ці парафії є тим місцем, де реально присутня любов між ближніми і де з трепетом ставляться до всього Божого створіння.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...