Як боротимуться із сміттям в місті?

PDF Друк
Понеділок, 28 квітня 2014, 10:27

Як у Франківську вирішують проблему зі сміттям, що буде з містом у майбутньому і як можна зробити його чистішим - у нашому місті проходить конкурс фото і відео на тему поводження з відходами. Як у Франківську вирішують проблему зі сміттям, що буде з містом у майбутньому і як можна зробити його чистішим - у нашому місті проходить конкурс фото і відео на тему поводження з відходами. Акція «Чистий погляд: місто без сміття», організована за підтримки програми прикордонного співробітництва, триватиме до кінця травня.

Всемісто вибрала кілька прикладів соціальних роликів про переробку сміття та роздільному зборі.

Конкурс «Чистий погляд: місто без сміття» організований інформаційно-аналітичним центром в рамках проекту Управління відходами. У ньому беруть участь фотографії та відеоролики на тему того, як городяни роблять Франкіськ чистішим, як правильно поводитися з відходами і чи можна вирішити проблему зі сміттям.

У червні будуть відібрані переможці в номінаціях «краще фото», «краще відео» і «робота, що набрала найбільшу кількість голосів серед передплатників групи». Фотографію, яка перемогла в конкурсі, надрукують на листівках, які потім поширюватимуть в громадських місцях.

Володимир Огіренко

Член журі конкурсу, координатор токсичної програми

- Відходів бути не повинно - має бути так само, як у природі, коли відходи від одних процесів є сировиною і будівельним матеріалом для інших, коли всі цикли замкнуті. Проблема не у відношенні городян, а у відсутності інфраструктури для роздільного збору відходів - те, що є в багатьох інших країнах. У нас була практика, коли збирали вторсировину, та й зараз є окремі пункти прийому, але поруч з кожним будинком такого контейнера в нашому місті, на жаль, немає. Хоча досвід показує, що, коли інфраструктура створена, люди готові сортувати відходи. Людина в першу чергу повинен задуматися про те, що вона купує, менше купувати товарів одноразових або з дуже маленьким терміном служби, які стануть відходами практично відразу, - наприклад, поліетиленові пакети або одноразовий посуд. Потрібно думати про те, які наслідки для навколишнього середовища несе те споживання, яке ми практикуємо.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...