Правий Сектор на Прикарпатті бореться з безпритульними тваринами

PDF Друк
П'ятниця, 20 лютого 2015, 13:08

безпритульна псинаКалуський міськрайонний суд визнав протиправною та незаконною бездіяльність міської влади щодо належного вилову безпритульних тварин у місті Калуші.

Торік калушанин, юрист «Правого сектору» Калуша Максим Горланов звернувся з позовом до Калуського міськрайонного суду про те, щоб визнати протиправною бездіяльність міської влади. Адже, у районі вулиці Винниченка у Калуші його покусав безпритульний собака, через що чоловік був госпіталізований до лікарні та пройшов курс щеплень.

Наприкінці липня минулого року суд визнав протиправною та незаконною бездіяльність міської влади. Та постановив стягнути із Калуської міської ради на користь Максима Горланова 1 гривню моральної шкоди та 73 гривні сплаченого судового збору.

Сьогодні на сторінці у Facebook Максима Горланова була оприлюднена петиція до першого заступника міського голови Ігоря Матвійчука щодо регулювання чисельності безпритульних тварин у Калуші від представників військово-політичного руху «Правий Сектор» у м. Калуш:

— Відповідно до ст.9 ЗУ «Про охорону навколишнього природного середовища», кожний громадянин України має право на безпечне для його життя та здоров’я навколишнє природне середовище. Згідно з ст. 24 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», собаки, незалежно від породи, належності та призначення, у тому числі й ті, що мають нашийники з номерними знаками і намордники, але знаходяться без власника на вулицях, площах, ринках, у скверах, садах, на бульварах, пляжах, у громадському транспорті, дворах та інших громадських місцях, вважаються безпритульними і підлягають вилову.

Згідно з ст. 16 Закону України «Про захист населення від інфекційних хворіб» з метою запобігання виникненню та поширенню зооантропонозних інфекцій серед людей місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування забезпечують відлов, тимчасове утримання та регулювання чисельності бродячих тварин. Рішенням Калуської міської ради від 30.09.2008 № 711 прийнято та затверджено Правила утримання домашніх тварин в місті Калуші.

Відповідно до розділу 7 вказаних правил регулювання чисельності безпритульних тварин у м. Калуші проводиться методами біостерилізації або розміщенням у притулку для безпритульних тварин. Вилов безпритульних тварин проводиться лише працівниками КП “Екосервіс”. Контроль за виконанням вказаного рішення покладено на Вас.

Рішенням Калуського міськрайонного суду №_345/2366/14-а від 31.07.2014 р. визнано протиправною та незаконною бездіяльність Калуської міської ради з невиконання вимог ЗУ «Про захист тварин від жорстокого поводження», Закону України «Про захист населення від інфекційних хворіб», Рішення Калуської міської ради від 30.09.2008 № 7 «Про правила утримання домашніх тварин в місті Калуші», а саме не вилов безпритульних тварин в місті Калуш.

На даний час Калуська міська рада втратила контроль над регулюванням чисельності безпритульних тварин у нашому місті. Ситуація погіршується випадками захворювання домашніх та диких тварин на сказ у нашому місті. Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України Вважаємо, що невиконання законів України під час війни, це саботаж та підривна діяльність, мета якої дискредитація органів української влади.

Нагадуємо про Вашу персональну відповідальність за регулювання чисельності безпритульних тварин у місті Калуш. Вимагаємо негайно забезпечити мешканцям м. Калуша безпечне для життя та здоров’я навколишнє природне середовище шляхом біостерилізації, або розміщенням тварин у притулку.

Калуш інфо


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...