Купити долари в Івано-Франківську можливо?

PDF Друк
Вівторок, 28 жовтня 2014, 12:34

пачка баксівКупівля валюти в Івано-Франківську, як і в усій Україні, перетворилася на захоплюючий квест.Кореспондент "ВсеМісто" спробувала купити суму в $ 1 тис. Та випробувала на собі, щовідчувають люди, збираючись в закордонну поїздку.

Природно, першим ми обійшли банки - жевріла надія зібрати потрібну суму по $ 200. Адже останнім часом Нацбанк встановив покупку валюти в еквіваленті 3 тис. грн.

"Валюти немає і не буде", - злобно заявила касир в одному з банків, ховаючи під стіл 300 "зелених", які щойно поміняв іноземець. Сперечатися про те, чому жінка не хоче продаватидолари, сенсу не було, і ми вирушили в інший банк.

Там ситуація була більш оптимістичною і абсурдною одночасно. "Ми можемо вам продати тільки $ 20. У вас буде здача зі $ 100?", - з іронічною посмішкою запитала касир в іншому банку і пояснила, що керівництво дозволило продавати тільки дрібні суми.

Суму в $ 200 за курсом 12.90-13.00 нам змогли продати тільки у двох із десяти банків, ще втрьох відділеннях запропонувала купити євро. До слова, з покупкою європейської валюти такихпроблем, як з доларом, немає. Але в більшості випадків вам запропонують купити тільки крупні купюри по 500 євро.

Не знайшовши щастя в банках, вирушаємо шукати міняв. Зараз час розквіту цієї "професії", ілюди, які змовницьким голосом твердять "Долари, євро, рублі, покупка, продаж", мешкають,переважно, на вокзалах і біля дрібних обмінних пунктів.

Звичайно, у них курс не той, що висить на банківських обмінниках. Мінімально вам продадутьдолари по курсу 14 грн., а максимально жадібність валютників може дійти до 15 грн за долар.

Боязкі оголошення про продаж валюти можна знайти і в інтернеті, але вони швидкоз'являються і пропадають. Мабуть, з метою збереження конспірації. "Можна у вас купитидолари", - питаємо по одному з таких оголошень. "Ви помилилися номером", - відповівроздратований чоловічий голос.

Однак через півгодини жінка з приємним голосом передзвонила з прихованого номера тазапропонувала зустрітися в районі одного з торгових центрів. А коли ми спізнювалися і перенесли зустріч на півгодини, вона заявила, що тепер продасть валюту за курсом 14,5, бо зранку ситуація на Міжбанку встигла змінитися.

Валютники, які мешкають біля обмінників, сміливіші й особливо не приховуються. "Вміємо бачити тих, кому дійсно треба. До речі, якщо сума від $ 3 тис., то можемо зробити по 13.80", - сказав міняла, який представився Сергієм. За словами спекулянта, долари зараз купуютьактивно, побоюючись, що після виборів курс поповзе вгору. Часто приходять ті, хтозбирається в поїздку або відвідати дітей за кордоном. Ті, хто хоче просто відкласти валюту начорний день, звертаються рідше - таких у Сергія не більш п'яти чоловік в день. Чоловік каже,що у його "колег" ситуація аналогічна.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...