На Прикарпатті побільшало місць для закоханих

PDF Друк
П'ятниця, 29 серпня 2014, 13:41

В Івано-Франківську встановили лавочку для закоханих

Існує історія, що саме під липою в місті Івано-Франківськ зустрічалися письменник Іван франко і його кохана Юзефа Дзовонковская, повідомляє vsemisto-if.info.

У 1883 році Іван познайомився з Юзефою в місті Станіславів. За запрошенням свого друга письменник відвідав таємний молодіжний гурток, де Юзефа завжди була в центрі уваги. Друзі дівчини говорили, що в неземну красу і ніжність дівчини закохалися половина міста. Безнадійна любов огорнула серце Івана, як тільки він побачив перед собою стрункий стан молодої дівчини. Уже восени цього ж року закоханий поет попросив руку і серце дівчини в листі до її матері. Відповідь булла невтішна. Йому акуратно, але наполегливо вказали на велику різницю в походженні. Гордість поета була дуже зачеплена, але він не припинив спілкування з Юзефою.

Що б не робив поет, як би не намагався, йому так і не вдалося отримати близьке розташування дівчини. Вони були гарними друзями, багато що довіряли один одному. Одного разу Юзефа довірилася Івану, що відсутність почуттів не єдина причина, по якій вона відмовила йому. Вона була хвора на туберкульоз. Хвороба на той час була невиліковна і означала смертний вирок.

5 травня 1892 Юзефа померла. Поэт любив її до кінця життя і присвятив немало своїх творів.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...