Андрій Зоін ділився досвідом популяризації міста

PDF Друк
Неділя, 06 липня 2014, 20:19

У неділю, 6 липня, у кав’ярні «Говорить Івано-Франківськ» організатор відомого в Україні фестивалю «Республіка» Андрій Зоін ділився досвідом, як розвивати маленьке місто, зокрема, його спальні райони. Зустріч відбулася в рамках проекту «Wake up»Сьогодні, 6 липня, у кав’ярні «Говорить Івано-Франківськ» організатор відомого в Україні фестивалю «Республіка» Андрій Зоін ділився досвідом, як розвивати маленьке місто, зокрема, його спальні райони. Зустріч відбулася в рамках проекту «Wake up»

За словами Андрія Зоіна, всі кошти, які заробляють на фестивалі «Республіка» вкладають на трансформацію спальних районів Кам’янця-Подільського.

Транформація полягає в тому, що на фестиваль запрошують художників з різних країн світу та з України. На час фесту вони малюють на багатоповерхівках свої картини. Таким чином, каже Зоін, створюються нові туристичні маршрути, не лише старим містом, але й спальними районами.

«Чотири роки тому, в Кам’янці почали організовувати фестиваль «Республіка», - розповідаєЗоін. - Перша причина - хотіли зробити такий проект, який би давав змогу молодим людям лишатися у місті і працювати. Аби була якась децентралізація. Друга – хотіли нарешті зробити щось не для туризму. Кам’янець таке місто, де все робиться для туристів. Є старе гарне місто, куди вкладають багато грошей, а є нове місто  -  страшне, багато спальних районів, але там живе 90% населення. Тому саме для них ми вирішили щось зробити».

Перший фестиваль у 2010 році відвідало лише дві тисячі людей, але вдалося зібрати 30 тис. грн., за які намалювали перші чотири будинки. Зараз таких будинків 30.

Цими малюнками, каже Зоін, вдалося створити туристичну карту нового міста. «Людина може взяти цю карту, сісти на ровер і об’їхати всі ці художні б’єкти, - розповідає Зоін. - Таким чином ми привели туристів у спальні райони міста».

За його словами, спершу виникали проблеми з погодженням ескізів. «Ми ходили до головного архітектора, той нам відмовляв, а якось запитав свою секретарку, що вона про це думає? –розповідає Андрій. – Їй сподобалося і нам дали дозвіл. Потім я подумав, що не маю питати дозволу цієї людини, бо місто належить нам так, як і йому. Якщо секретарка може вирішувати, що нам малювати на стінах, то краще запитати дозволу у самих мешканців».

А домовлятися з жителями будинку насправді просто, треба просто знайти хто у них головний.Зоін сміється, що у кожному будинку є якась така бабуся. Організатори проекту просто пояснюють, що завдяки цим малюнкам, приїздитимуть туристи, на нього зверне увагу влада і буде їх ремонтувати. До речі, такі випадки вже були.

Цікаво, що цьогорічна тема фесту «Республіка», який відбудеться у вересні – розмальовування дахів.

«Це буде перший у світі прецедент, - впевнений Зоїн. - Два тижні тому Google зробив додаток  - стріт-арт. Тепер можна роздивитися арт-об’єкти зі всього світу. Також це буде новий туристичний марштур для повітряних куль, адже у Кам’янці часто відбуваються такі фестивалі».

Репортер


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...