Реставратор у Франківську

PDF Друк
П'ятниця, 08 вересня 2017, 11:26

В українських містах є багато цікавого, цікавих споруд та місць, проте всі вони потребують регулярної реставрації, якою займаються місцеві майстри. 7 вересня на Івано-Франківщині перебував німецький коваль та реставратор Андреас Альтгамер. Майстер з 40-річним досвідом приїхав поділитись ідеями та думками в сфері реставрації металевих дверей для проекту “Франківськ, який треба берегти”. Він прийшов не лише розповісти щось, але й подивитись на роботи українських майстрів, які його зовсім не вразили, а навіть дали негатив.

Реставратор оглянув ремонтні роботи на Міцкевича, назвавши їх незрозумілими та недоречними. Нещодавно в ході цих робіт були зрізані липи та демонтовані старі бордюри. Майстер з величезним стажем каже, що це не реставрація, а навпаки.

“У нас в Європі, навпаки, вся автентика зберігається. Адже це шарм старого міста, в який не можна втручатись, у нас це просто заборонено – порушникам загрожують штрафи у десятки тисяч євро. Всі подібні речі мають погоджуватися з архітекторами”, – розповів Андреас Альтгамер. А в Франківську навпаки споруди роблять не гарними історичними, а звичайними.

В цілому ж пан Андреас похвалив старовинну архітектуру Івано-Франківська, назвавши її гарною. Але його здивувало, що поруч з історичними будівлями зводять “висотки”.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...