Лікування не виходячи з дому у Франківську

PDF Друк
Понеділок, 30 червня 2014, 15:23

У Івано-Франківську запрацювала програма денного стаціонару, яку вже півтора роки впроваджують. До пацієнта, якого оформляють на домашній стаціонар, кожного дня приходить лікар-терапевт. У Івано-Франківську запрацювала програма денного стаціонару, яку вже півтора роки впроваджують. До пацієнта, якого оформляють на домашній стаціонар, кожного дня приходить лікар-терапевт. На деякі консультації приїжджає вузький спеціаліст. Лікар виписує усі необхідні маніпуляції і їх виконує медична сестра.

Часто трапляються випадки, коли хвора людина відмовляється від госпіталізації до медичного закладу. Причини в кожного свої, але найчастіше на стаціонарне лікування не можуть поступити люди, прикуті до ліжка, за якими потрібен особливий і постійний догляд. Насамперед для таких пацієнтів, з ініціативи головного лікаря Івано-Франківська Тараса Масляка, у міській поліклініці №1 Івано-Франківська запровадили обслуговування та лікування хворих на дому.

Переважно стаціонарним лікуванням вдома забезпечують інвалідів, самотніх людей, та людей прикутих до ліжка, тих, кого складно транспортувати до медичного закладу.

«Наші медичні працівники можуть провести на дому повноцінне лабораторне обстеження: біохімічні аналізи, загальний аналіз крові і визначення рівня цукру в крові, аналіз сечі. Проводяться внутрівенні капання, внутрім’язові та підшкірні ін’єкції, тощо», – розповідає головний лікар міської  поліклініки №1 Іван Романюк.

Те, кого із пацієнтів варто забезпечити лікуванням на денному стаціонарі в домашніх умовах, визначає дільничний лікар. Адже вони якнайкраще знають про хворих, інвалідів та самотніх лежачих пацієнтів.

У загальному за день на стаціонарі вдома перебуває 31-35 пацієнтів, з них важкохворих є 5-6.

Іноді людина матеріально не може собі дозволити транспортувати важко хворого родича, або не має змоги доглядати за хворою людиною в лікарні. Трапляються випадки, коли людина самотня, за нею доглядають сусіди або далекі родичі. Саме таким пацієнтам лікарі і стараються йти назустріч, організовуючи стаціонар на дому.

«Така наша робота триває понад рік. Деяким пацієнтам потрібне лікування, але окремим з них важко пересуватися і транспортування до медичного закладу для них є небажаним. Ми вивчали методики організації стаціонарів на дому в різних областях України. Протягом останніх півтори років ми організували лабораторію на дому, ЕКГ і внутрівенні ін’єкції, тобто те, що раніше вдома не використовували, але такі послуги стосуються лише важкохворих, нетранспортабельних пацієнтів», – наголошує заступник головного лікаря з лікувальної роботи Ольга Василівна Савчук.
До пацієнта, якого оформляють на домашній стаціонар, кожного дня приходить лікар-терапевт. На деякі консультації приїжджає вузький спеціаліст. Лікар виписує усі необхідні маніпуляції і їх виконує медична сестра. Пацієнти при потребі проходять огляд гастроентеролога, кардіолога, хірурга, окуліста, невропатолога. Тобто отримують усі ті медичні послуги, які надає і стаціонар будь-якої лікарні.

За словами головного лікаря Івано-Франківська Тараса Масляка, стаціонари на дому є перспективними та комфортними для різних пацієнтів. Тому медичні працівники мають докладати максимум зусиль, аби приділити увагу усім пацієнтам.
У домашніх умовах хворі отримують лікування 2-3 рази на рік, залежно від потреби. Лікуючий лікар стежить за здоров’ям пацієнта. Навіть якщо людина, яка потребує лікування, не викликає медичного працівника на дім, терапевт чотири рази на рік відвідує хворого, призначає йому відповідний спектр аналізів і виписує відповідне лікування.

Денний стаціонар у домашніх умовах – це ще одна ланка допомоги пацієнтам. Адже турботу та увагу отримують ті люди, які найбільше потребують догляду. І організація надання лікування вдома – є величезною заслугою медичних працівників Івано-Франківська.

Любов Загоровська


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...