День народження В'ячеслава Чорновола відзначили на зібранні в Івано-Франківську

PDF Друк
П'ятниця, 23 грудня 2016, 13:35

Сьогодні в місті Івано-Франківську було проведене віче в пам’ять про видатного Героя В’ячеслава Чорновола. Завтра йому мало б виповнитись 79 років.

В’ячеслав Максимович Чорновіл народився 24 грудня 1937 року у селі Єрки, що на Київщині. Публіцист, політик, громадський діяч, літературний критик, активіст руху опору проти української дискримінації та політичний в’язень СРСР став Героєм України посмертно, у 2000 році. Чорновол відзначився в українській історії як ініціатор виголошення Декларації про суверенітет 1990 року, а також ініціював Акт Незалежності України від 1991 року. За ці пам’ятні для нас дати, колись сумлінно боролись активісти, одним з яких був і Чорновол.

Захід розпочався з гімну України, що є знаковою композицією для загиблого Героя. Після цього високопосадовці, що прийшли на віче, поклали квіти до пам’ятника.

“Щороку ми проводимо віче для того, щоб до землі вклонитись Герою України. Тяжко уявити, що баз нього не існувало б незалежної України. Сподіваємось, що його сміливість та характер стануть прикладом для майбутнього покоління, яке творить історію нашої держави сьогодні.”- виступив голова міста Руслан Марцінків.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...