Франківські пожежники згадували 48 днів у пеклі Чорнобиля

PDF Друк
Четвер, 15 грудня 2016, 14:25

У Івано-Франківську зустрілися пожежники, які врятували життя мільйонам українців. Вони розповідали історії, від яких стигне кров у жилах, але вони йшли на подвиг заради майбутніх поколінь. Одного дня до 259 прикарпатських молодих хлопців прийшли повістки. Про те, куди вони направляються, вони дізнались лише у військовому містечку в с. Новиці.

“Страшно тоді не було, адже коли не маєш ніякого уявлення, що там буде, то чого ж було боятися?”- згадує заступник протипожежного батальйону Ярослав Олійник.

“Ми працювали у 3 зміни. Кожна з них тривала 8 годин, проте на самій станції ми перебували не більше 5-8 хвилин. Решту часу знаходились у зацинкованих бункерах, адже навколо була радіація. Коли нам по телефону давали сигнал, то ми вибігали. Ми займались тим, що напором води змивали пил на реакторі, щоб тим, хто там працює він не потрапляв до легень”.

Що сьогодні дає держава ліквідаторам?

“По суті, про нас згадують, вітають раз у рік, а ще дають гроші, 100 гривень на оздоровлення. Ось так і живем”, - говорить пан Мельник, який ремонтував техніку у зоні відчуження.

Відомо ще один сумний факт, у 90-х роках 158 людей було позбавлено статусу ліквідаторів. 97 змогли повернути статус, щоб отримувати державну підтримку, решта вимушені були змиритись, а когось з них вже немає серед живих.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...