Протидії наркології та ВІЛ/СНІДу

PDF Друк
Четвер, 24 листопада 2016, 12:19

Днями відбулася зустріч директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Мирона Матейка із профільними спеціалістами області з наркології і ВІЛ/СНІДу та експертом спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Паулою Маєлі.

Присутні обговорили питання протидії наркоманії та ВІЛ/СНІДу , зокрема, запровадження інформаційної кампанії серед молоді та дітей шкільного віку, провели порівняльний аналіз даних захворюваності за 10 місяців поточного року та аналогічний період 2015 року.

Про ситуацію, яка склалась на сьогоднішній день в області, доповіла заступник головного лікаря обласної клінічної інфекційної лікарні Любов Андрусишин. За словами спеціаліста, станом на 1 жовтня цього року на обліку перебуває 948 ВІЛ-інфікованих та 377 хворих на СНІД, з них – 55 дітей (у 25 з яких підтверджено ВІЛ-статус, а 30 знаходяться в стані підтвердження).

«Одним із завдань нашої організації є дотримання прав людини, - розповіла Паула Маєлі. - Також це стосується дискримінації прав меншин. Адже люди, які хворіють ВІЛ/СНІДом, насамперед, є вразливою категорією і саме вони належать до тієї когорти осіб, проти яких чиняться неправомірні дії».

Фахівці зазначали, що показник захворюваності на ВІЛ/СНІД у цьому році зменшився .


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...