На Франківщині розпочався Форум місцевого самоврядування

PDF Друк
Вівторок, 22 листопада 2016, 18:04

В Івано-Франківську розпочався регіональний Форум місцевого самоврядування "Секторальні реформи в призмі децентралізації: освіта, охорона здоров’я, соціальний захист населення, адміністративні послуги". Його проводить Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування "Асоціація міст України" в рамках проекту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні". Серед учасників Форуму – представники галузевих міністерств, профільних парламентських комітетів, органів місцевого самоврядування та експерти.

Від імені обласної ради учасників заходу привітав очільник вищого представницького органу влади Прикарпаття Олександр Сич. Посадовець відзначив, що вектор руху і розвитку держави багато в чому залежить від успішності добровільного об’єднання територіальних громад. "Коли ми будемо мати самодостатні, економічно сильні громади, тоді буде розвинуте місцеве самоврядування. Наразі процес децентралізації, який триває в Україні, недостатньо врегульований. Ми підтримуємо об’єднання громад, не маючи достатньої нормативно-правової бази для їхнього повноцінного функціонування. Як буде функціонувати освіта в ОТГ, охорона здоров’я, соціальний захист, надання адміністративних послуг – це вкрай важливо", - наголосив голова обласної ради.

Олександр Сич також додав, що депутатський корпус максимально йде на зустріч громадам, обов’язково враховує їхні побажання при формуванні бюджету розвитку. Разом з тим, п’ять років поспіль громади області отримують кошти з обласного бюджету на вирішення соціально-економічних проблем в рамках Обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. А цього року в ньому брали участь і три новостворені ОТГ.

Форум місцевого самоврядування покликаний стати своєрідним майданчиком для обговорення стратегій секторальних реформ у контексті децентралізації, підготовлених Асоціацією міст України, за напрямками: освіта, охорона здоров’я, соціальний захист населення, адміністративні послуги.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...

 

Коментарі 

 
0 #1 axabnrg 23.11.2016 09:42
Чому великі міста на початку процесу добровільного об'єднання громад міста обласного значення і особливо міста - обласні центри виключилися з нього? Детальніше читайте тут:
http://decentralization.gov.ua/news/item/id/3615
Цитувати