На Прикарпатті розробили заслін фіктивним довідкам у Пенсійний фонд

PDF Друк
Четвер, 03 листопада 2016, 18:27

Нашу область відвідали учасники виїзного засідання правління Пенсійного фонду України (ПФУ), у якому взяли участь керівники структурних підрозділів та регіональних управлінь ПФУ. Вони ознайомилися з роботою Галицького об’єднаного управління фонду.

На репрезентації Прикарпаття начальник місцевого управління ПФУ Оксана Бартків основну увагу приділила заходам щодо контролю за цільовим використанням коштів, який дозволяє зменшити неправомірні видатки з бюджету ПФУ. В цьому контексті йшлося про ефективність використання створеної в області бази даних підприємств, установ і організацій, які видавали недостовірні документи для призначення (перерахунку) пенсій.

Налагодження жорсткого контролю за цільовим використанням коштів – один з пріоритетів у роботі органів Пенсійного фонду України в області. Запроваджені запобіжні заходи стали надійним заслоном фіктивним довідкам, які призводять до призначення недостовірних пенсій та перевитрат коштів  з бюджету Пенсійного фонду України.

В області розроблено методичні рекомендації щодо правової та логічної оцінки документів про стаж та заробітну плату, встановлено чіткий порядок взаємодії між структурними підрозділами територіальних управлінь Фонду для призначення (перерахунку) пенсій. Відомості про виявлені під час перевірок порушення передаються у правоохоронні органи, висвітлюються у засобах масової інформації та виносяться на обговорення громадськості. А сам факт внесення підприємства, установи чи організації до бази даних, або до «списку неблагонадійних», як її назвали самі порушники, вже дав свій ефект. Завдяки цій базі за 2014-2015 роки суми переплат з вини підприємств, установ і організацій, які видавали недостовірні документи про стаж та зарплату, знизилися на третину.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...