На Прикарпатті будуть хороші дороги

PDF Друк
Четвер, 18 серпня 2016, 10:20

Питання проведення капітального та поточного ремонту автомобільних доріг у районі – питання номер один для депутатів Верховинської районної ради сьомого демократичного скликання. Чи не на кожній сесії районної ради депутатський корпус приймав звернення і бив на сполох з приводу ремонту доріг на Верховинщині. Районна рада надсилала звернення за зверненням до Президента України, Кабінету Міністрів та Верховної Ради України. Проблемні питання вирішувалися на найвищому державному рівні з усвідомленням простої істини: «Під лежачий камінь вода не тече».

І ось зі столиці надійшло вже давно очікуване і таке бажане повідомлення про прийняття важливих рішень за клопотанням Верховинської районної ради. На капітальний ремонт дороги Р-62 Криворівня - Чернівці на ділянці км 0 + 000 - км 13 + 800 в межах Верховинського району виділено 30 млн. грн. На поточний ремонт дороги Р-24 Татарів - Кам’янець-Подільський на ділянках км 19 + 420 - км 41 + 000, км 48 + 000 - км 69 + 629, км 78 + 200 - км 94 + 450 виділено 39 млн. грн. Попередньо виділено 50 млн. грн.

Виділення коштів з державного бюджету регламентовано двома урядовими постановами: Постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 року № 373 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 498» та Постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 374 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 498. Згідно затвердженого переліку об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонту автомобільних доріг загального користування державного і місцевого значення, роботи на яких виконано у 2010-2014 роках, та обсяги їх фінансування у 2016 році за рахунок коштів, залучених у попередні роки під державні гарантії Державним агентством автомобільних доріг, виділено досить об’ємні кошти для капітального і поточного ремонту таких стратегічно важливих для Верховинського району доріг.

Постанову доповнено пунктом 2-1 такого змісту: “2-1. Установити, що фінансування об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонту автомобільних доріг загального користування державного і місцевого значення, зазначених у додатку 5, здійснюється за умови виділення з місцевих бюджетів усіх рівнів видатків на такі об’єкти в обсязі не менш як 10 відсотків, крім фінансування проектно-вишукувальних робіт майбутніх років з будівництва, реконструкції та капітального ремонту автомобільних доріг загального користування державного і місцевого значення. Районна рада буде вишукувати кошти у районному бюджеті для виділення зазначеної частини співфінансування, а також звертається до обласної ради про надання фінансової допомоги з обласного бюджету. Гадаємо, що і депутати обласної ради від Верховинського району Сергій Басараб та Микола Ілюк активно сприятимуть вирішенню даного питання.

Спрямування коштів з державного бюджету на ремонт доріг у районі – це і є конкретна, вагома робота Верховинської районної ради. Якось стає легше на серці і душі, бо вдається вирішувати кричущу проблему з ремонтом доріг на Верховинщині. А це, в свою чергу, дасть поштовх інтенсивному поступу розвитку туризму та всього народногосподарського комплексу Верховинського району.

Від імені жителів Верховинщини складаємо щире, сердечне спасибі депутатам Верховної Ради України, зокрема Миколі Княжицькому, Анатолію Матвієнку, міністру інфраструктури України Володимиру Омеляну, керівництву Державної служби автомобільних доріг України, з якими мав неодноразові ділові зустрічі голова районної ради Іван Шкіндюк, і в результаті яких отримано позитивне рішення про фінансування наших доріг.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...