На Прикарпатті стартував грибний сезон: будьте обережні

PDF Друк
Середа, 01 червня 2016, 17:55

Після рясних травневих дощів на Прикарпатті початок грибного сезону можна впевнено назвати розпочатим. У зв’язку із цим співробітники лабораторного центру Івано-Франківської області нагадують жителям Прикарпаття, що недотримання елементарних правил поводження із грибами  часом може вартувати життя.

Перш за все, варто розуміти, що при зборі та приготуванні грибів, необхідно володіти хоча б найменшими знаннями та навиками.

Потрібно  в лісі збирати тільки ті гриби, в яких ви переконані, що їх можна вживати. Ні при яких обставинах  не збирайте і не їжте гриби, в яких біля основи ніжки  є клубневидне стовщення, оточене оболонкою (як, наприклад, у блідої поганки і червоного мухомора).

Тому збираючи гриби, особливо сироїжки, намагайтеся брати їх із непошкодженою ніжкою, аби не прогавити важливу ознаку вище згадану.

Ніколи не  збирайте гриби у міських парках або ж скверах, а також неподалік автошляхів і залізниць. Адже у цих місцях гриби накопичують отруйні речовини і стають непридатними для вживання.

Також запам’ятайте, що гриби повинні бути приготовані в день збору.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...